احتمال افزایش کمک بلاعوض مسکن روستایی به ۸ میلیون تومان

معاون امور بازسازی بنیاد مسکن از بازسازی معابر روستایی مناطق جنگ‌زده جنوب کشور خبر داد و گفت: احتمال افزایش کمک بلاعوض مسکن روستایی به ۸ میلیون تومان وجود دارد.

به گزارش فرینا به نقل از تسنیم، عزیزالله مهدیان با اشاره به احتمال افزایش 2.5 میلیون تومانی کمک بلاعوض برای ساخت واحدهای روستایی اظهار کرد:‌ برای بازسازی مناطق روستایی جنگ زده در جنوب کشور تفاهمنامه‌ای با منطقه آزاد اروند، ستاد فرمان اجرایی امام،‌حساب 100 امام و بنیاد مسکن امضا شد.

وی با یادآوری این‌که 10400 واحد مسکن روستاهای آبادان و خرمشهر باید تکمیل شود،‌ افزود:  بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی به واحدهای تکمیلی وام بلاعوض می‌دهد  که حکم آورده متقاضیان را دارد و افرادی که بخواهند واحد خود را بسازند هم مشمول پرداخت تسهیلات می‌شود هم وام بلاعوض.

وی با بیان این‌که در تلاشیم  کمک بلاعوض را از 5.5 میلیون تومان به 8 میلیون تومان افزایش دهیم،‌ تصریح کرد:‌ 110 روستا در آبادان و خرمشهر وجود دارد که  علاوه بر ساخت مساکن‌روستایی، معابر روستایی و محیط پیرامونی روستا نیز در دست انجام داریم.

به گفته مقام مسئول بنیاد مسکن،‌ ساختمان‌های عمومی مانند مساجد، مدارس، فضاهای‌ورزشی و درمانگاه‌ها در جنوب کشور و مناطق آبادان و خرمشهر از طریق منابع تامین شده توسط منطقه آزاد اروند در حال تکمیل است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو