مجهزترین سالن ورزشی جنوب شرق کشور در چابهار افتتاح می شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: همزمان با برگزاری رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام یادگار امام (ره)، مجهزترین سالن ورزشی جنوب شرق کشور در منطقه آزاد چابهار افتتاح می‌شود.

به گزارش فرینا، عبدالرحیم کردی با اشاره به اینکه در این رقابت‌ها 12 کشور خارجی ازجمله جمهوری آذربایجان، روسیه، قرقیزستان، ارمنستان، اوکراین، گرجستان، مغولستان، مجارستان، ایتالیا، میانمار، تاجیکستان و پاکستان و همچنین چهار گروه از داخل کشور حضور دارند، افزود: تلاش ما به‌عنوان پشتیبان رقابت‌ها این است که تعداد سه تا چهار کشتی‌گیر استان در گروه‌های ایرانی شرکت‌کننده در این رقابت‌ها حضور داشته باشند و گروه ملی الف کشور به نام منطقه آزاد چابهار در این رقابت‌ها حضور می یابد.
کردی در خصوص مشخصات فنی سالن ورزشی 2 هزارنفره منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: این سالن ورزشی با معماری خاص و منطبق با استانداردهای روز و استفاده از فنّاوری پیشرفته با زیربنای 5700 مترمربع جهت برگزاری مسابقات کشتی، بسکتبال، والیبال، فوتسال، هندبال، بدمینتون، و ... طراحی‌شده است.
وی افزود: طرح کلی این سالن ورزشی مدور بوده که شامل سقف گنبدی به قطر 62 متر به‌صورت عرقچین کروی بر روی 16 ستون بتنی قرار گرفته است.
وی دیگر ویژگی‌های این سالن ورزشی را قرارگرفته زمین‌های ورزشی در مرکز و جایگاه تماشاچیان به‌صورت پلکانی در محدوده پیرامونی زمین عنوان کرد و افزود: فضای زیر جایگاه‌ها جهت رختکن، فضای تمرین، سرویس‌های بهداشتی، مسیر عبور و مرور و همچنین فضاهای تأسیساتی استفاده می‌شود.
کردی افزود: سالن دارای ورودی‌های جدا از هم بوده که مسیر تماشاچیان از مسیر شرکت‌کنندگان اختصاصی نظیر ورزشکاران، داوران، خبرنگاران و میهمانان ویژه تفکیک‌ شده هستند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با ساخت این ورزشگاه در منطقه بخش عمده‌ای از مشکلات کمبود فضای ورزشی برای فعالیت‌های ورزشی و برگزاری مسابقات برطرف می‌شود.
فاز توسعه آینده این فضای ورزشی در زمینی به وسعت 20 هزار مترمربع برای احداث سالن ورزش‌های آبی، سالن بدن‌سازی، استخر بازی، استادیوم‌های فوتبال و کریکت و مهمانسرا جانمایی شده است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو