300 میلیارد ریال افزایش اعتبارات شهرداری های منطقه آزاد اروند

معاون فنی و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند از افزایش اعتبارات شهرداری های آبادان، خرمشهر و مینو شهر در جهت توسعه زیرساخت های عمرانی و پروژه های مربوطه خبر داد.

به گزارش فرینا، موعود شمخانی معاون فنی و امور زیربنایی در خصوص افزایش اعتبارت عمرانی به شهرداری ها گفت: در گذشته یک سوم این اعتبارات به حوزه تنظیفات و خدمات شهری اختصاص داده می شد که با برنامه ریزی های به عمل آمده مقرر شد سه برابر این اعتبارات به بخش پروژه های عمرانی و توسعه زیرساخت های منطقه اختصاص داده شود.
شمخانی عنوان کرد: ما در این زمینه براساس برنامه ریزی ها و مطالعات و آسیب شناسی های به عمل آمده در حوزه فعالیت شهرداری ها بر آن هستیم که طی تفاهم نامه هایی با شهرداری های آبادان، خرمشهر و مینو شهر، میزان اعتبارات اختصاصی را در حوزه توسعه عمران شهری و زیرساخت های عمرانی به سه برابر نسبت به سال های گذشته افزایش دهیم که این میزان از اعتبارات معادل 300 میلیارد ریال است.
وی در این باره افزود: این سازمان در جهت توانمند سازی فعالیت های شهرداری ها  به شهرها و روستاهای منطقه، اقداماتی را نیز در خصوص تجهیز و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل ویژه خدمات شهری انجام خواهد داد که این امر نیاز به مذاکرات و مراجعات فی ما بینی دارد.
معاون فنی و امور زیربنایی در پایان خاطر نشان کرد: تحول در زیرساخت های عمرانی و زیباسازی شهری از مهم ترین فعالیت های شهرداری ها است و ما انتظار داریم در این خصوص با توجه به همکاری ها متقابل در این جهت اقداماتی در خور شان شهروندان آبادان و خرمشهر انجام دهند و از فرصت ها و بسترهای ایجاد شده به ویژه پس از افزایش اعتبارات عمرانی از سوی این سازمان،  در جهت اصلاح بافت عمران شهری منطقه استفاده کنند.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو