چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398

ارتقاء ایمنی سکوی عملیاتی ایستگاه دریایی بندرامام(ره)

به دنبال نصب ضربه گیرهای ارتجاعی بر سکوی عملیاتی ایستگاه دریایی راهنمایی در آبراه خور موسی، ایمنی این سازه مهم دریایی افزایش یافته و زمینه تردد راهنمایان به آن تسهیل شد.

به گزارش فرینا، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با اشاره به اینکه این ایستگاه دریایی یکی از سازه های  مهم و استراتژیک بندرامام خمینی(ره) است که در فاصله  ۴۵ مایلی از این مجتمع بزرگ  بندری  قرار دارد، گفت: این ایستگاه نقش  مهمی  در ارائه  به هنگام خدمات راهنمایی به کشتی های تردد کننده به این مجتمع بندری با هدف جلب رضایتمندی آنها دارد.
ابوطالب گرایلو افزود: حفظ طول عمر مفید و نگهداری این سازه از اولویت های این اداره کل بوده و در همین راستا در ماه جاری ضربه گیرهای این سازه تحت نظارت کارشناسان دریایی و با مشارکت شرکت هدایت کشتی خلیج فارس- راهبر خدمات دریایی- در این مجتمع بندری جایگزین و بهسازی شد.
گرایلو همچنین در تشریح مزیت های نصب این ضربه گیرها گفت: این ضربه گیرها نقش  مهمی در جلوگیری از وارد آمدن ضربات به سازه و جذب نیروهای حاصل از پهلوگیری شناور به آن داشته و در استحکام  بقای سازه  نقش حیاتی را ایفا می کند.
وی افزود: علاوه بر حفظ استحکام  و طول عمر  سازه این ضربه گیرها  و پایه دلفین مورد استفاده جهت دسترسی بروی ایستگاه، امکان پهلوگیری شناور به ایستگاه را در شرایط آب و هوایی نامساعد میسر کرده و کمک شایانی به ارائه خدمات راهنمایی به کشتی ها به واسطه ی فراهم کردن امکان سوار و پیاده شدن راهنمایان در دریای مواج خواهد نمود.
یادآور می شود؛ بندرامام خمینی(ره) با برخورداری از نیروهای مجرب و آموزش دیده دریایی و ارائه خدمات دریایی راهنمایی به کشتی های متردد، زمینه تردد ایمن و سالم شناورها را در آبراه خور موسی فراهم می آورد.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو