همكاری محیط زیست و صنعت پتروشیمی در بخش مدیریت پساب‌ها

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در دولت یازدهم با بسیاری از صنایع از جمله صنعت پتروشیمی در حوزه مدیریت پساب‌ها و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی همکاری‌های تنگاتنگی داشته است.

به گزارش فرینا، سعید متصدی، امروز (دوشنبه، نهم مردادماه) در همایش راهبردهای توسعه پایدار در صنعت نفت که در محل شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد افزود: نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر صنایع وابسته به فرآورده‌های نفتی جزو ذخایر یک جامعه به شمار می‌آیند و ما باید به اندازه و حق خودمان از این ذخایر و منابع خدادادی استفاده کنیم.
متصدی با بیان این‌که ما هیچگاه نگران کمبود منابع نفتی خود نبوده‌ایم، گفت: ایران دارای منابع عظیم نفت و گاز است، وجود این منابع باعث شده است که ما هیچ وقت نگران هدر رفت و یا کمبود این منابع طبیعی نباشیم و از این منابع عظیم مراقبت نکنیم.
وی با اشاره به این‌که نباید به منابع طبیعی نگاهی مصرفی داشت، افزود: استفاده از فناوری‌های روزآمد دنیا برای استخراج و استفاده از منابع طبیعی همچون نفت و گاز، سبب حفاظت از محیط زیست، کاهش آلودگی‌ها و جلوگیری از هدر رفت این منابع می‌شود.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: نگاه‌ها و رویکردها به موضوع محیط زیست باید تغییر کند، توسعه نیاز کشور است، اما این توسعه نباید موجب تخریب محیط زیست شود، صنعت نیز باید قبول کند که در کنار محیط زیست رشد و توسعه خواهد یافت.
متصدی گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در دولت یازدهم با بسیاری از صنایع از جمله صنعت پتروشیمی در حوزه مدیریت پساب‌ها و کاهش آلودگی‌ها همکاری‌های تنگاتنگی داشته است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، اقتصاد سبز و دوار را لازمه حیات محیط زیست کشور دانست و افزود: منابع طبیعی که هم اکنون در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند ابدی نبوده و روزی پایان خواهند یافت، پس باید سعی کنیم برای استفاده و بهره برداری از آن‌ها از فناوری‌های نو استفاده کنیم تا هدر روی و آلودگی آن‌ها کمتر باشد.

 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو