موفقیت بندرامام(ره) در تمدید گواهی نامه مدیریت امنیت اطلاعات

بندرامام خمینی(ره) پس از احراز صلاحیت های لازم در اولین ممیزی ملی سه ساله چهارم بر پایه مدیریت امنیت اطلاعات(ISMS)، موفق به تمدید این گواهی نامه شایستگی بر مبنای استاندارد ISO ۲۷۰۰۱ گردید.

به گزارش فرینا، معاون طرح و توسعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به پیشتازی این اداره کل در دریافت گواهی نامه شایستگی امنیت اطلاعات گفت: به منظور بررسی صلاحیت ها و شایستگی های اداره کل در خصوص تمدید اعتبار گواهینامه ی مذکور، گروه ممیزی گواهی نامه مدیریت امنیت و تبادل اطلاعات تحت نظارت افتا (اداره کل نظام ملی مدیریت و اطلاعات کشور)، مجموعه اطلاعات و تمهیدات اتخاذه شده در این اداره کل را در آن حوزه ارزیابی نمودند.
عسکری افزود: طی فرآیند این ممیزی ملی که با همکاری  یکی از شرکت های داخلی مورد تأیید افتا صورت پذیرفت، مستندات و روش های اجرایی این اداره کل حسب  الزامات و روش های این استاندارد ملی و  بین المللی، بررسی و میزان تطابق آنها ارزیابی گردید.
وی در خصوص اهداف این ممیزی موفقیت آمیز گفت: با توجه به گذشت سال ها از دریافت نخستین مدرک بین المللی امنیت اطلاعات ISO۲۷۰۰۱توسط این اداره کل، دوره ممیزی ملی به منظور تمدید گواهی نامه مذکور با هدف ارتقاء آمادگی جهت رفع مشکلات امنیتی، تهدیدهای جدید و معضلات حوزه فن آوری اطلاعات(IT) انجام و در نهایت به تمدید موفقیت آمیز این گواهینامه شایستگی برای دوره ای دیگر منجر گردید.
یادآوری می شود اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان به عنوان نخستین ارگان اجرایی کشور، در سال ۱۳۸۵ موفق به دریافت گواهی نامه امنیت مدیریت و تبادل اطلاعات (ISMS) گردیده بود.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو