از اقدامات صورت گرفته در بخش مخابرات دریایی بندر نوشهر تقدیر شد

عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با قدردانی از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در بخش مخابرات دریایی بندر نوشهر گفت: این امر می تواند الگوی خوبی برای سایر بنادر کشور باشد.

به گزارش فرینا، محمد راستاد در حاشیه بازدید از مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر نوشهر با اعلام این مطلب افزود: تأمین ایمنی دریانوردی مهمترین اولویت سازمان بنادر و دریانوردی است لذا ایجاد زیر ساخت ها و تجهیزات مورد نیاز در این بخش ضروری است .

راستاد توسعه گردشگری دریایی را از دیگر اولویت های سازمان بنادر بر شمرد و گفت: در سال جاری از محل وجوه اداره شده سازمان،منابع خوبی جهت ارائه تسهیلات به متقاضیان بخش خصوصی به منظور ایجاد زیر ساخت های گردشگری و تأمین شناورهای تفریحی پیش بینی شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از دستاوردهای بنادر نوشهر و فریدونکنار طی سال های اخیر به تشریح چالش های اداره کل در بخش دریایی پرداخت و خواستار مساعدت مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی برای رفع این مشکلات شد.

سیاوش رضوانی تصویب طرح استانی جستجو و نجات دریایی، ساماندهی ایستگاه های گردشگری دریایی شهرهای ساحلی استان، جلوگیری از ثبت شناورهای کوچک توسط نهادهای غیر مرتبط، تدوین پیش نویس راهنمای ورود کشتی به بندر به زبان های روسی و انگلیسی و ... را از مهمترین اقدامات اداره کل در حوزه دریایی عنوان کرد .

رضوانی با اشاره به نقش بندر در ایجاد اشتغال در منطقه، کاهش نیروی انسانی متخصص در بخش دریایی را از چالش های فراروی اداره کل در سال های آتی عنوان کرد و خواستار اتخاذ تصمیمات لازم در این زمینه از سوی مسئولان ذیربط شد .

گفتنی است محمد راستاد عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به همراه سایر مدیران حوزه دریایی سازمان، روز سه شنبه از بخش های مختلف بنادر نوشهر و فریدونکنار و همچنین از ایستگاه های تفریحی و مناطق ساحلی شهرستان های بابلسر و نوشهر بازدید و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات دریایی سواحل استان مازندران قرار گرفت.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو