شنبه 27 بهمن 1397

گردهمایی مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی در تهران

اولین گردهمایی مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی کشور در سال 96 امروز با حضور اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در تهران برگزار می شود.

به گزارش فرینا، این گردهمایی امروز با حضور اکبر ترکان، مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی، محمد معزالدین معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق، جعفر آهنگران مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و کمال سید علی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات برگزار می شود.
بررسی عملکرد مناطق ویژه اقتصادی در سال 95 و سه ماهه اول سال 96 ، بررسی گزارش وضعیت طرح های جامع مناطق ویژه اقتصادی و بررسی روند تهیه سامانه جامع اطلاع رسانی در مناطق ویژه اقتصادی از جمله مواردی است که در دستور کار این نشست قرار دارد.
هم چنین نحوه استفاده مناطق ویژه اقتصادی و سرمایه گذاران این مناطق از تسهیلات صندوق ضمانت صادرات ایران با حضور مدیرعامل و مدیران این صندوق تشریح خواهد شد.
لازم به ذکر است دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و صندوق ضمانت صادرات ایران تفاهم نامه همکاری با هم امضاء کرده اند.
اين تفاهم نامه در راستاي رشد و توسعه اقتصاد كشور و به منظور توسعه صادرات غيرنفتي در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دی ماه 1393 منعقد شد.
ايجاد زمينه هاي كاري في مابين صندوق ضمانت صادرات به صادركنندگان و فعالان اقتصادي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي و استفاده از ظرفيت مناطق آزاد براي اطلاع رساني خدمات صندوق، حمايت، توانمندسازي، آموزش، برگزاري همايش و نشست هاي مشترك براي صادركنندگان فعال در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي از جمله موضوعات اين تفاهم نامه است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو