گردهمایی مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی در تهران

اولین گردهمایی مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی کشور در سال 96 امروز با حضور اکبر ترکان مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در تهران برگزار می شود.

به گزارش فرینا، این گردهمایی امروز با حضور اکبر ترکان، مدیران عامل مناطق ویژه اقتصادی، محمد معزالدین معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق، جعفر آهنگران مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و کمال سید علی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات برگزار می شود.
بررسی عملکرد مناطق ویژه اقتصادی در سال 95 و سه ماهه اول سال 96 ، بررسی گزارش وضعیت طرح های جامع مناطق ویژه اقتصادی و بررسی روند تهیه سامانه جامع اطلاع رسانی در مناطق ویژه اقتصادی از جمله مواردی است که در دستور کار این نشست قرار دارد.
هم چنین نحوه استفاده مناطق ویژه اقتصادی و سرمایه گذاران این مناطق از تسهیلات صندوق ضمانت صادرات ایران با حضور مدیرعامل و مدیران این صندوق تشریح خواهد شد.
لازم به ذکر است دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و صندوق ضمانت صادرات ایران تفاهم نامه همکاری با هم امضاء کرده اند.
اين تفاهم نامه در راستاي رشد و توسعه اقتصاد كشور و به منظور توسعه صادرات غيرنفتي در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دی ماه 1393 منعقد شد.
ايجاد زمينه هاي كاري في مابين صندوق ضمانت صادرات به صادركنندگان و فعالان اقتصادي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي و استفاده از ظرفيت مناطق آزاد براي اطلاع رساني خدمات صندوق، حمايت، توانمندسازي، آموزش، برگزاري همايش و نشست هاي مشترك براي صادركنندگان فعال در مناطق آزاد و ويژه اقتصادي از جمله موضوعات اين تفاهم نامه است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو