جمعه 2 فروردين 1398

پیش بینی قطار های فوق العاده برای جابجایی مسافرین اربعین

معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، گفت : بیش از 70 قطار در مسیر جنوب و 45 قطار فوق العاده برای ایام اربعین از مسیر شهر های مختلف به مسیر ایستگاه راه آهن شلمچه و بالعکس پیش بینی شده است.

به گزارش فرینا، میر حسن موسوی با حضور در مرز شلمچه در منطقه آزاد اروند و بازدید از روند تردد زوار اربعین حسینی با قطار خرمشهر به شلمچه ، عنوان کرد : مطابق برنامه ریزی راه آهن جمهوری اسلامی ایران تعداد 221 هزار صندلی برای جابجایی زوار اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت : برای جابجایی مسافران جمعیتی که با این قطارها به مقاصد نقاط مرزی جابه جا می شوند نسبت به سال 95 حدود 21 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: امسال از ایستگاه راه آهن خرمشهر تا ایستگاه شلمچه قطار ریل باس 24 ساعته تدارک دیده شده است که این قطار در فاصله نیم ساعت می تواند مسافران را از خرمشهر به شلمچه جا به جا کند.
موسوی با بیان اینکه این زمان بستگی به تقاضای مسافر دارد، عنوان کرد: این قطار به طور 24 ساعته در حال فعالیت است و بیش از 70 قطار در مسیر جنوب و 45 قطار فوق العاده برای این ایام از مسیرشهر های مختلف به ایستگاه راه آهن شلمچه و بالعکس پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: امسال با هماهنگی دفاتر خدمات مسافرتی قم 4 زوج قطار ترکیبی برای ایستگاه قم تا کربلا را در نظر گرفتیم که زائران از قم به شلمچه می برند و بعد از انجام تشریفات گذر نامه حدود 35 کیلومتر را در عراق طی کرده و از ایستگاه راه آهن بصره تا ایستگاه راه آهن کربلا را با قطار های کشورعراق سفر می کنند.
معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: امسال قطار های فوق العاده ای برای زائران اربعین پیش بینی کردیم که نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده اند به این صورت که قبلا صندلی دار بودند اما جهت رفاه حال مسافران و ارتقا کیفیت جابه جایی، کلیه این قطار ها 4 و 6 تخت خوابه شده اند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو