جمعه 2 فروردين 1398

وضعیت فرودگاه قم ظرف سه ماه تعیین تکلیف شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه کارگروه ویژه بررسی موانع و مشکلات فرودگاه قم خواستار اهتمام جدی مسئولان ملی و استانی برای اجرای پروژه فرودگاه قم شد و گفت: ظرف مدت سه ماه آینده وضعیت فرودگاه قم تعیین تکلیف شود.

به گزارش فرینا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، بابک دین پرست معاون وزیر کشور و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی به همراه سید مهدی صادقی استاندار قم از محل پروژه فرودگاه قم بازدید کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی و مسئولان ملی و استانی سپس با حضور در سالن امام جواد استانداری قم ضمن بررسی چالش های این پروژه تصمیماتی را جهت تسریع در حل آنها اتخاذ کردند.

علی لاریجانی در این نشست با بیان اینکه مسئله فرودگاه در استان قم موضوعیت داشته و باید اجرایی شود افزود: قم شهری بین المللی است و فرودگاه می تواند نیازهای این استان جهت زائرین خارجی و داخلی را مرتفع کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است همه مسئولان ملی و استانی برای اجرای این پروژه مصمم باشند، گفت: وزارت کشور باید جلسات منظمی را تشکیل داده و مصوبات جلسات این طرح را پیگیری کند.

لاریجانی با تاکید بر پیگیری مسئله انتقال اراضی مرتبط با فرودگاه به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان افزود: محدوده این طرح توسط کارگروهی به ریاست استاندار قم مشخص و جهت اخذ مجوزها پیگیری‌های لازم صورت بگیرد.

وی بحث معارضین فرودگاه قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: جهاد کشاورزی با همکاری قوه قضائیه این مسئله را حل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در رابطه با بحث مالکیت این پروژه شهرداری قم باید در صورت تصویب شورای شهر پیگیری‌های لازم را انجام دهند و در بحث فاینانس حمایت‌های لازم را خواهیم داشت.

لاریجانی تاکید کرد: ظرف مدت سه ماه آینده وضعیت فرودگاه قم تعیین تکلیف شده و گزارش آن از سوی استاندار قم ارائه شود.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو