شنبه 27 مرداد 1397

عبور بیش از ۱ میلیون و هفتصد هزار زائر از سه مرز زمینی کشور

فرمانده نیروی انتظامی گفت: تا امروز بخش اعظمی از زائران خارج‌شده‌اند و یکی دو روز دیگر شاه همین حجم را هستیم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را هم در چند روز آینده در پیش رو داریم.

به گزارش فرینا، سردار حسین اشتری امروز در حاشیه بازدید از امکانات و زیرساخت‌های مرز شلمچه عنوان کرد : نیروی انتظامی از ماه های گذشته آمادگی هماهنگی برای خروج و ورود آسان و بی‌دغدغه زائران را داشته و تا امروز بخش اعظمی از زائران خارج‌شده‌اند.
وی افزود : یکی دو روز دیگر هم همین حجم را داریم و سیل عظیمی از بازگشت زائران را هم در چند روز آینده در پیش رو داریم.
سردار اشتری بابیان اینکه آمادگی لازم در میان نیروهای ناجا و مسئولان وجود دارد، اظهار داشت: زائران هم حوصله کنند و توصیه‌هایی که مسئولان مربوطه و نیروی انتظامی به آن‌ها می‌دهند را به‌دقت گوش کنند تا این مدت بازگشت هم بدون اشکال ادامه و اتمام یابد.
وی تأکید کرد: تاکنون هیچ مورد امنیتی نداشتیم و وضعیت مرزها به لطف اباعبدالله الحسین امن و خوب است و قطعاً مشکلی هم پیش نخواهد آمد.
فرمانده نیرو انتظامی گفت: تردد زائران به‌صورت روان و سریع در حال انجام است و همکاران ما به‌طور ۲۴ ساعته در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران آماده پذیرش زائران هستند.  
وی با قدردانی از زائرانی که تمامی توصیه‌های پلیس و مسئولان مربوطه را مدنظر قرار داده و رعایت کردند، اظهار کرد: توصیه می‌کنم آن دسته از زائرانی که ویزا ندارند یا گذرنامه‌شان معتبر نیست به مرزها نیایند چراکه محلی برای صدور گذرنامه و ارائه ویزا در پایانه‌های مرزی وجود ندارد.
سردار اشتری تصریح کرد: بعضی از زائران تصور می‌کنند اگر به مرزها مراجعه کنند می‌توانند کارهایشان را در همین‌جا به انجام برسانند، این کار شدنی نیست و تنها سبب زحمت برای خود، مسئولان و همکاران بنده می‌شوند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: انتظار می‌رود تا زائران در شهرهایشان مدارک لازم را تهیه کنند و پس از داشتن مدارک لازم در مرزها حضور پیدا کنند و توصیه می‌کنم رانندگانی که در مسیر راه‌ها و به‌خصوص مسیرهای منتهی به سه مرز شلمچه، چذابه و مهران سفر می‌کنند توصیه‌های پلیس¬راه را مدنظر قرار دهند و بااحتیاط رانندگی کنند. ترافیک سنگینی داریم و حتی‌المقدور از وسایل عمومی برای تردد استفاده کنند و در پارکینگ‌هایی که از قبل مشخص‌شده خودروهای خود را پارک کنند تا این سفر معنوی را به‌خوبی انجام دهند.
سردار اشتری بابیان اینکه برای بازگشت نیز تسهیلاتی را از روزهای پیش آماده کرده‌ایم عنوان کرد: تعدادی از زائران نیز به میهن بازگشته‌اند و امید است به همین نحوی که تاکنون انجام‌شده و بیش از یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از مرز تردد داشتند مابقی زائران نیز به همین نحو بانظم موردنظر تردد کنند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو