جمعه 2 فروردين 1398

اخبار اقتصادی | رقابت توربین‌های بخار و گاز ایران با مشابه اروپایی

  • يکشنبه 14 آبان 1396 - 10:43
  • 0 دیدگاه
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی از ورود سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به مدار تا تابستان آتی خبر داد و گفت: توربین‌های بخار و گاز تولید داخل با دستگاه های ساخت شرکت‌های اروپایی قابل رقابت است.

پایگاه خبری مناطق آزاد (فرینا) | اخبار اقتصادی | «محسن طرزطلب» افزود: تجهیزات تولید برق کشور در حد استاندارد جهانی و قابل رقابت با محصولات خارجی است.
به گفته وی، شرکت های زیمنس آلمان و آنسالدو ایتالیا توربین‌های گازی کلاس یی را ارتقا داده اند که باعث افزایش ظرفیت و بازده می شود. شرکت مپنا نیز امسال این طرح را با استفاده از دانش بومی عملیاتی کرد.
وی تاکید کرد برنامه‌های تامین برق در اوج مصرف سال آینده در دستور کار قرار دارد و افزود: با وارد شدن سه هزار مگاوات نیروگاه حرارتی به مدار برق کشور، ظرفیت نیروگاهی کشور از مرز 80 هزار مگاوات فراتر می رود.
به گزارش ایرنا، هفدهمین نمایشگاه بین المللی برق صبح شنبه در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور 458 شرکت داخلی و 310 شرکت خارجی از 30 کشور مانند آلمان، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لهستان، انگلیس، سوئد، امارات و روسیه گشایش یافت و به مدت چهار روز ادامه دارد.
شرکت های فعال در زمینه های سیم، کابل، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم های ابزار دقیق در این نمایشگاه حضور دارند.

برچسب ها : اخبار اقتصادی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو