چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398

افزایش 54 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر در ۷ ماه امسال ۵۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش فرینا، محمدمهدی بنچاری، با اشاره به توسعه زیر ساخت‌های بندری در استان بوشهر افزود: برای فراهم کردن تسهیلات لازم در راستای تخلیه و بارگیری کالا امسال در حوزه زیرساخت‌های بندری طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده است.

بنچاری با اشاره به اینکه بندر بوشهر از نقاط مهم بندری در عرصه تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری است گفت: حمل کالاهای تجاری کانتینری به عنوان مهم‌ترین روش در صادرات و واردات محسوب می‌شود که در این راستا بندر بوشهر از جایگاه مهمی در این حوزه برخوردار است.

وی بندر بوشهر را دومین بندر کانتینری کشور دانست و افزود: با توجه به اینکه  بندر بوشهر به عنوان دومین بندر کشور در تخلیه و بارگیری کانتینر محسوب می‌شود، توجه به توسعه زیرساخت‌ها این بخش در اولویت قرار دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، از اجرای پایانه کانتینری جزیره نگین بوشهر خبر داد و گفت: با تکمیل این پایانه ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر دربندر بوشهر سالانه به یک میلیون تی.ایی.یو کانتینر افزایش می‌یابد.

بنچاری از افزایش میزان تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر خبرداد و افزود: تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر در ۷ ماه امسال ۵۴ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ تی.ایی.یو کالاهای تجاری کانتینری در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است گفت: از این میزان تخلیه و بارگیری، بیش از ۵۰ هزار و ۸۷۳ تی.ایی.یو کانتیتر آن صادرات بوده که نسبت به ۲۷ هزار کانتینر سال گذشته افزایش حدود ۲ برابری دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه بندر عسلویه در عرصه تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری دارای جایگاه مهمی است افزود: تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری کانتینری در بندر عسلویه در ۷ ماهه امسال ۱۵درصد افزایش یافت و به ۱۰۳ هزار و ۶۵  تی.ایی.یو کانتینر رسید.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو