پنج‌شنبه 1 فروردين 1398

رشد تولید سیلندر چاپ با سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی

مدیر شرکت ایران یونچنگ پلت مکینگ منطقه آزاد انزلی، از رشد 67 درصدی تولید سیلندرهای چاپ این واحد در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد.

 به گزارش فرینا، عقیل حق شناس گفت: در طول سال 95، بطور متوسط ماهیانه 1200 دستگاه سیلندر چاپ در این کارخانه تولید شده که این تعداد در سال جاری با بکار گیری تکنولوژی جدید بالغ بر 2000 عدد رسیده است.
دبیر انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان منطقه آزاد انزلی  در رابطه با دلایل دست یابی به این رشد در میزان تولید محصول بیان کرد: با توجه به اقبال بازار داخلی و خارجی به سیلندرهای چاپ تولیدی این مجموعه در طول فعالیت نزدیک به یک دهه گذشته ، از فروردین 1395 طرح تجهیز خط تولید با  ماشین آلات  تمام اتوماتیک  و با تکنولوژیروز دنیا را آغاز و آخرین مرحله آن در ماه گذشته با نصب مدرنترین دستگاههای حکاکی دنیا ، ساخت کشور آلمان تکمیل شد.
حق شناس اضافه کرد: در دست یابی به این موفقیت علاوه بر بالارفتن کیفیت و دقت محصول نهایی، باید به رویکرد حمایتی سازمان منطقه آزاد انزلی نیز اشاره کرد که در چارچوب ارائه بسته های حمایتی و همراهی سرمایه گذار در فرآیند تولید و صادرات محصول بسیار تاثیرگذار است.
وی با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی  طی چهار سال اخیر که منجر به رونق فضای کسب و کار و فعال شدن افزون بر 50 واحد تولیدی راکد شده قابل تقدیر بوده، و این امر می تواند به ایجاد انگیزه جهت افزایش حضور سرمایه گذاران و کارآفرینان در منطقه منتهی شود.
مدیر کارخانه ایران یونچنگ پلت مکینگ در خصوص بازارهای داخلی و خارجی سیلندرهای چاپ تولیدی این مجموعه گفت: در حال حاضر محصولات نهایی به تمامی شرکت های چاپ مطرح کشور صادر می شود و سهم قابل توجهی از بازار داخلی را در اختیار دارد وعلاوه بر ایران، افغانستان، ترکمنستان و عراق نیز صادرات انجام شده است.
رییس هیات مدیره شهرک صنعتی بندر انزلی با بیان اینکه این شرکت با سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ارزش حدود 5 میلیون دلار فعالیت خود را آغاز کرد افزود : در 18 ماه گذشته بالغ بر2 میلیون دلار نیز میزان سرمایه گذاری خود را افزایش داده  است و هم اکنون 44 نفر پرسنل ایرانی در این شرکت به صور ت مستقیم مشغول به کار می باشند و این رقم در حالی است که تعداد تکنسین ها و مهندسین چینی خطوط تولید از 17 نفر در سال شروع به کار مجموعه در سال 87، افزایش پیدا نکرده، اما تعداد ایرانیان شاغل هفت برابر شده و این مهم در راستای انتقال دانش فنی و آموزش های تخصصی به نیروهای بومی صورت گرفته است.
گفتنی است شرکت ایران یونچنگ پلت میکینگ منطقه آزاد انزلی در سال 1386 در منطقه آزاد انزلی ثبت شد و در سال 1387 با سرمایه گذاری مستقیم خارجی به بهره برداری رسید و محصول تولیدی این شرکت سیلندر چاپ روتوگراوور مربوط به چاپ صنایع بسته بندی  مواد غذایی می باشد که مدرنترین و با کیفیت ترین روش چاپ بر روی لفاف ها ی بسته بندی است.

برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو