جمعه 2 فروردين 1398

گردشگری حلال در جزیره قشم توسعه می‌یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: از این پس سعی داریم گردشگری حلال را با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی در این جزیره گسترش دهیم.

به گزارش فرینا به نقل از  تسنیم، محمدامین جعفری ظهر امروز در حاشیه آئین معرفی جزیره قشم به عنوان نخستین مرکز گردشگری حلال در ایران با بیان اینکه قشم نمادی از وحدت و همزیستی مسالمت آمیز مسلمانان است، به خبرنگاران اظهار داشت: با تبدیل قشم به عنوان مرکز گردشگری حلال این جزیره برای پذیرایی از بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در جهان اعلام آمادگی می‌کند.
وی ادامه داد: تعیین قشم به عنوان مرکز گردشگری حلال گامی در راستای معرفی گردشگری به عنوان یک صنعت سبز و پایدار است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم افزود: مردم صمیمی و سخاوتمند جزیره قشم با وجود تمامی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این جزیره بهترین جاذبه این جزیره هستند که می‌توانند بهترین سفره را برای گردشگری حلال در این جزیره پهن کنند.
جعفری بیان داشت: گردشگری حلال همواره در جزیره قشم و برای مردمی که به این سرزمین آمده‌اند جریان داشته و امیدواریم با انتخاب قشم به عنوان مرکز این امر بیش از گذشته در این خصوص کار کنیم.
جزیره قشم که دارای ظرفیت‌های طبیعی، اکوتوریسم، و تجاری بالایی است هر ساله به ویژه در نیمه دوم سال پذیزایی چندین میلیون مسافر و گردشگر از سراسر کشور است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو