گسترش همکاری‌های بین‌المللی و ارتقای صنعت پتروشیمی ایران در پسابرجام

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به فضای مثبت ایجاد شده در پسابرجام گفت: توسعه روابط و تبادل دانش فنی با شرکت‌های بین المللی سبب ارتقای صنعت پتروشیمی ایران می‌شود.

به گزارش فرینا، علی محمد بساق زاده با اشاره به این که خوشبختانه در دوران پسابرجام همکاری با شرکت‌های معتبر خارجی و لایسنسورها شرایط بسیار خوبی را برای مجتمع های پتروشمیی کشورمان ایجاد کرده است، افزود: امسال، تعمیرات اساسی حدود ۹ شرکت با بهره گیری از دانش روز جهان انجام شده است.

بساق زاده با تاکید بر این که می توان با گسترش همکاری های بین المللی، افزایش ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی را رقم زد، گفت: تحریمها یکی از موانع تولید در سال‌های گذشته بود اما هم اکنون صنعت پتروشیمی ایران با استفاده از دانش روزآمد جهان و بهره گیری از فناوری‌های نوین در مسیر تحقق جهش دوم خود حرکت می‌کند.

وی افزود: صنعت پتروشیمی در سراسر جهان با شتاب در حال تحول و پیشرفت است و اگر شرکت‌های ایرانی فعال در این صنعت می‌خواهند قدرت رقابت پذیری خود را در بازارهای بین المللی حفظ کنند باید از دانش و فناوری روزآمد جهان بهره مند شوند.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: باید به بومی سازی و انتقال دانش فنی باید از سوی مجتمع‌های پتروشیمی توجه بیشتری شود و در این مسیر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی می تواند با توجه به دارا بودن ظرفیت‌های موجود انسانی و علمی نقش آفرین باشد.

بساق زاده گفت: می توان با ارتقای سطح کمی و کیفی تولید تجهیزات و قطعه های مورد استفاده در طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی از سوی شرکت‌های ایرانی بسیاری از نیازهای صنعت را با بهره گیری از دانش و فناوری روزآمد جهان از طریق شرکت‌های داخلی تامین کرد.

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که توسعه روابط و تبادل دانش با شرکت‌های صاحب نام بین المللی سبب ارتقای فعالیت در طرح‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی می‌شود، گفت: امید است با انتقال دانش فنی روزآمد دنیا و حرکت به سوی خودکفایی، همسو با تحقق اقتصاد مقاومتی بتوانیم بهره وری در صنعت پتروشیمی را به بالاترین سطح برسانیم.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو