استانداردسازی کالاها موجب تحقق تولید ملی و توسعه اقتصاد مقاومتی می شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از ارتقای سطح کیفی استاندارد کالاها به عنوان اصلی مهم در تحقق تولید ملی و توسعه اقتصاد مقاومتی نام برد.

به گزارش فرینا، محسن رضایی در بازدید از آزمایشگاه تخصصی و‌ منحصر به فرد گردشگری حلال قشم، مستقر در اداره کل غذا، دارو و استاندارد این منطقه، اعلام کرد: در دنیای امروز یکی از بزرگترین فاکتورهای گسترش بازار و رونق تولید ملی به سیستم دقیق استاندارد مربوط می شود.
وی افزود: برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی که نگاه ویژه ای به تولیدات صادرات محور دارد، راهی جز استاندارد سازی محصولات تولیدی کشور و همسان سازی آن با تولیدات روز جهانی نداریم.
به گفته دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه ویژه به مباحث استاندارد سازی کالاها، موجب می شود فعالان اقتصادی و صنعتی کشور به سمت تولید محصولات با کیفیت با هدف ارائه به بازارهای داخلی و جهانی شوند.
او همچنین با اشاره به موقعیت بسیار مهم اداره کل دارو، غذا و استاندارد منطقه آزاد قشم و آزمایشگاه  تخصصی این مجموعه در زمینه محصولات حلال اظهار کرد: برای توسعه هرچه بیشتر فعالیت ها در بخش گردشگری حلال می بایست به برون سپاری امور توجه ویژه داشت.
رضایی ادامه داد: پیشنهاد می کنم اداره کل غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم در زمینه تقویت حوزه گردشگری حلال با چند دانشگاه مطرح ملی به عنوان پایلوت این حرکت وارد عقد تفاهم نامه برای برون سپاری امور تخصصی شود.
وی در این بازدید که با حضور حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و میدرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و شماری از اعضای هیات مدیره و مشاوران، معاونان و مدیران این سازمان انجام شد، میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به حاضران شادباش گفت.
با پیام آیت الله سید محمود هاشمی رئیس مجمع تشخیص مصلحت در 17 آبان ماه امسال جزیره قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال کشور نام گرفت این موقعیت با اجرای سیاست های صحیح می تواند سرآغاز برون رفت از وابستگی به اقتصاد نفتی، تحقق عینی بخشیدن به شعار اقتصاد مقاومتی در عرصه علم و عمل و ترویج، تبلیغ و شناسایی بیش از پیش فرهنگ اصیل اسلامی نزد جهانیان باشد.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو