جمعه 30 فروردين 1398

پایان دومین دوره کارگاه "نگاهی نوبه دنیای سوزن‌دوزی" و "بلد محلی در حوزه گردشگری بومی"

احیای ظرفیت‌های بومی در راستای توانمندسازی و نقش دادن به جوامع محلی. دومین دوره کارگاه "نگاهی نوبه دنیای سوزن‌دوزی" و "بلد محلی در حوزه گردشگری بومی" که باهدف احیای ظرفیت‌های بومی در راستای توانمندسازی و نقش دادن به جوامع محلی جهت حضور مفید و مؤثر در اجتماع و تجاری‌سازی محصولات صنایع‌دستی، به مدت 3 روز از 27 تا 29 آذرماه جاری توسط سازمان منطقه آزاد چابهار برگزارشده بود به کار خود پایان داد.

به گزارش فرینا، مدیرعامل سازمان در مراسم اختتامیه این کارگاه‌ها، با اشاره بااینکه تعاون و همکاری روی رفاه، کار و تأمین اجتماعی اثر خواهد، گفت: ان‌شاءالله حضور مجتمع راه رشد در این‌گونه مشارکت‌ها تداوم پیدا بکند تا صنعتگران ما بتواند به‌صورت مستقل تعاونی‌هایی تشکیل بدهند و با حضور عرصه‌های ملی و بین‌المللی، محصولات خود را عرضه و سهمی از این بازار را داشته باشند.

برای ما توانمند شدن جوامع محلی برای کسب درآمد ارزشمند است
"عبدالرحیم کردی" بابیان اینکه برای ما توانمند شدن جوامع محلی برای کسب درآمد ارزشمند است، افزود: در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری یک فستیوال و جشنواره مد لباس هستیم کهتم اصلی آن سوزن‌دوزی که شما دارید آموزش می‌بینید است.
وی اضافه کرد: در این فستیوال محصولات خود را در یک مقیاس بین‌المللی در چابهار به معرض نمایش خواهند گذاشت و قطعاً شما که در ابتدای همراه بودید و آموزش دیدید صاحبان این برند و افتخار خواهید بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از تمامی دست‌اندرکاران برگزاری این کارگاه‌های آموزشی تشکر و قدردانی کرد.

نقش مؤثر این کارگاه‌ها در حفظ و تداوم فرهنگ و هنر ایرانی
"طاهره شهرکی" مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار در این خصوص گفت: این کارگاه‌ها با سازوکاری مناسب می‌تواند در حفظ و تداوم فرهنگ و هنر ایرانی نقش مؤثری داشته باشد و درزمینهٔ معرفی و عرضه محصولات صنایع‌دستی به دیگر کشورها، گردشگران و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در جوامع محلی کمک شایانی بکند.
وی افزود: هدف ما ارتقاء کیفی، کمی و به‌روزرسانی سوزن‌دوزی بلوچستان برای نیاز بازار بوده و درواقع ایجاد پل ارتباطی بین صنعتگران و مشتریان به‌صورت مستقیم جهت تأمین لوازم و ضروریات، متناسب با ذائقه زندگی مدرن آن‌ها هستیم.
دومین دوره کارگاه ارتقای کسب‌وکار محلی با موضوعات "نگاهی نو به دنیای سوزن‌دوزی" و " کارگاه گردشگری" توسط سازمان منطقه آزاد چابهار با همکاری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان چابهار، دبیرخانه توسعه مدرسه تعاونی فرهنگی- آموزشی راه رشد، هتل ساحلی ونوس با حضور چند تن از مدرسان و طراحان صاحب‌نام در این زمینه برگزار شد.
در این کارگاه‌ها 80 نفر از اعضای تعاونی‌های صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان چابهار، زنان سوزندوز و گردشگران شرکت داشتند.

 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو