پنج‌شنبه 29 فروردين 1398

سفر مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به دوحه

معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در سفر به دوحه با وزیر حمل و نقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی قطر دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش فرینا، در سفر صبح امروز محمد راستاد، نشست دوجانبه هیأت های ایرانی و قطری با حضور   وزیر حمل و نقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بنادر و دریانوردی قطر در دوحه برگزار شد.

در این نشست که با محوریت  تسهیل تجارت دریایی از طریق توسعه مناسبات و همکاری های تخصصی بندری و دریایی میان دو کشور برگزار شد، برطرف کردن موانع و مشکلات احتمالی موجود در جهت  توسعه صادرات و ترانزیت کالا از بنادر جنوبی ایران به بنادر قطر، گسترش میزان مشارکت و سرمایه گذاری بخش های خصوصی دو کشور در خصوص ایجاد و توسعه صنعت لجستیک و حمل و نقل دریایی میان دو کشور و ...  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست همچنین، دو طرف از حسن روابط موجود و تحکیم بیشتر آن در آینده استتقبال کردند.

  بنا بر این گزارش، در این سفر علاوه بر حضور معاون امور بندری و اقتصادی و همکاران وی، تعدادی از مدیران شرکتهای مختلف دولتی و خصوصی کشتیرانی و مدیران برخی از صنایع تولیدی کشور نیز در هیات اعزامی حضور داشتند و در خصوص موضوعات مورد نظر خود ، مذاکراتی را با وزیر  و همکاران قطری وی داشتند.

 در این نشست که در فضایی بسیار مثبت و با تأکید بر توسعه مناسبات فی مابین برگزار شد، وزیر قطری نیز با تاکید بر برطرف ساختن مشکلات احتمالی جهت تسهیل تجارت میان دو کشور، به همکاران خود در زیربخش های مختلف وزارت نیز، دستور تسریع در انجام امور و پیگیری درخواست های خطوط کشتیرانی ،بازرگانان و تجار ایرانی را صادر کرد.

 این گزارش می افزاید، هیات اعزامی نیز ضمن انجام بازدید عملیاتی از بندر "الرویس" و مذاکره با مدیران بندر مذکور در خصوص موضوعات مشترک، از نزدیک نیز با ظرفیت های عملیاتی بندر مذکور، نحوه عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای عمدتا ایرانی، زیرساختها و طرح های توسعه ای آتی این بندر و همچنین بازارچه مرزی احداث شده جهت معرفی هرچه بیشتر و فروش محصولات ایرانی آشنا شدند.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو