پنج‌شنبه 1 فروردين 1398

بندر شهید رجایی رنگین کمانی از اقوام و مذاهب گوناگون

در نشست مشترک مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با آیت الله شاه آبادی رییس موسسه غدیرشناسی، نقش موثر سازمان بنادر در تقویت هویت ایرانی و اسلامی جامعه ساحل نشین جنوب کشور و ساکنان جزایر خلیج فارس در راستای مسئولیت های اجتماعی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تشریح و تبیین شد.

به گزارش فرینا، اله مراد عفیفی پور در این نشست که در ساختمان مرکزی سازمان منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی برگزار شد، گفت: ترکیب جمعیتی فعالان جامعه دریایی و بندری در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی رنگین کمانی از اقوام و مذاهب گوناگون است که در وحدت کامل و فضایی آرام در حال فعالیت اقتصادی و خدمت به کشور هستند.

عفیفی پور افزود: برای پایبندی بیشتر ساحل نشینان و ساکنان جزایر خلیج فارس به کشور و دلبستگی بیشتر آنها به نظام جمهوری اسلامی،  باید کیفیت خدمات رسانی به مردم بهبود یابد و در زمینه آموزش مباحث دینی، باید اقدامات مبنایی و عمیق مدنظر متولیان امر قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های فرهنگی و عقیدتی اداره کل بنادر و دریانوردی گفت: مسجد پیامبر اعظم(ص) این مجتمع بندری با معماری خاص و منحصربفرد از جمله کانون های مهم برای ترویج مباحث دینی در میان فعالان اقتصادی، رانندگان ترانزیتی کشورهای همسایه و خدمه مسلمان کشتی هاست. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: در همین رابطه، به مناسبت سال نو میلادی و فرا رسیدن عید کریسمس مسیحیان، بسته های فرهنگی متنوعی شامل کتاب و اقلام فرهنگی با موضوع معرفی دین اسلام، حضرت مسیح و ائمه معصومین به زبان انگلیسی برای توزیع بین خدمه کشتی های خارجی آماده شده است.

عفیفی پور وحدت شیعه و سنی در سواحل جنوب کشور به ویژه استان هرمزگان را مثال زدنی توصیف کرد و برخی از اقدامات فرهنگی سازمان بنادر در این سواحل در راستای ایفای مسئولیت های برای تقویت هویت ایرانی و اسلامی و ایجاد وحدت بیشتر میان جوامع ساحل نشین و ساکنان جزایر ایرانی خلیج فارس را تشریح کرد.

در ادامه این نشست رئیس موسسه غدیرشناسی نیز ضمن تشریح اقدامات و اهداف این نهاد غیردولتی گفت: هدف اصلی موسسه غدیرشناسی انجام اقدامات «آموزشی» و «معرفتی» در زمینه ترویج مفاهیم دینی برای کارمندان دولت و شرکت ها به صورت تخصصی و مردم عادی به صورت مخاطب عام است.

آیت الله سعید شاه آبادی، اقدامات اداره کل بنادر در زمینه ترویج مباحث دینی و اعتقادی در میان جامعه دریایی و بندری و همچنین ساکنان سواحل و جزایر خلیج فارس و دریای عمان را قابل ستایش دانست و آن را مایه غبطه فعالان عرصه ترویج دین در کشور دانست.

شایان ذکر است، رئیس موسسه غدیرشناسی و هیات همراه به منظور آشنایی بیشتر با صنعت حمل و نقل دریایی از بخش های مختلف بندر شهید رجایی و مراکز فرهنگی همچون مسجد پیامبر اعظم(ص) این منطقه ویژه اقتصادی نیز دیدن کرد. 


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو