دوشنبه 2 ارديبهشت 1398

برگزاری نشست مدیران شرکت های سرمایه گذار بخش خصوصی در بندر شهید رجایی

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی خواستار فعال شدن شرکت های سرمایه گذاری بنادر در زمینه بازاریابی و همچنین ارایه طرح های سرمایه گذاری از سوی آنها برای حضور در اراضی 2400 هکتاری بندر شهید رجایی شد.

به گزارش فرینا، محمدعلی حسن زاده محمدی با همراهی جمعی از مدیران ارشد حوزه معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از بخش های مختلف بندر شهید رجایی بازديد كردند.
حسن زاده محمدی در نشستی با مدیران شرکت های سرمایه گذار بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: در شرایط فعلی اثتصاد کشور، ضرورت دارد که به کسب و کار در بنادر نگاهی تازه داشته باشیم.
وی افزود: در همین رابطه، ضرورت دراد که شرکت ها برای رونق بیشتر طرح های سرمایه گذاری خود به سمت فعالیت های بازاریابی و جذب مشتری باشند.
عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دريانوردي، بنادر را گلوگاه های اقتصادی کشور توصیف کرد و با تأکید بر لزوم خارج شدن وضعیت قرادادهای سرمایه گذاری در دست ساخت، گفت: به دنبال تعیین تکلیف پروژه های عمرانی مربوط به سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم که بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
حسن زاده افزود: در راستای بسته شدن پرونده طرح های نیمه تمام سرمایه گذاری در بنادر، برنامه ای در دستور کار داریم که پس از انجام بررسی های کارشناسی دقیق، قراردادها را مورد بازنگری قرار داده و وضعیت طرح های بلاتکلیف را مشخص کنیم.
وی ادامه داد خواستار حضور سرمایه گذاران در اراضی 2400 هکتاری بندر شهید رجایی برای ساخت کارخانه، مراکز تولیدی وفعالیت های ارزش افزوده شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این نشست به ارایه گزارشی مختصر از وضعیت طرح های در دست ساخت توسط شرکت های بخش خصوصی در بندر شهید رجایی پرداخت و گفت: برای دهه فجر سال جاری، بهره برداری از 7 طرح عمده سرمایه گذاری در بخش های نفتی، آب شیرین کن و لجستیک کالا و کانتینر هدفگذاری شده است.
اله مراد عفیفی پور مهم ترین نتیجه این سرمایه گذاری ها را رونق اشتغال، ایجاد پویایی در اقتصاد ملی و همچنین زمینه سازی برای بهبود معیشت و رفاه مردم عنوان کرد.  
شایان ذکر است، در ادامه از برنامه این سفر یکروزه، نخستین جلسه کارگروه مشترک سازمان بنادر و دریانوردی با شرکت راه آهن با حضور معاون امور بندري سازمان بنادر و دريانوردي، در بندر شهیدرجایی نیز برگزار و نقشه راه افزایش سهم ریل در جابجایی کالا بین بندر و پسکرانه با حضور معاون سیر و حرکت راه آهن و سایر مدیران ذیربط این شرکت بررسي شد.
در نهایت راهکارهای چگونگی ارتقای سهم ترافیک کالای ریلی در قالب صورتجلسه فی مابین معاونت امور بندری سازمان، معاونت سیر و حرکت راه آهن، اداره کل بنادر و دریانوردی استان و اداره کل راه آهن استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت و در قالب زمانبندی مشخص اجرایی، برای هر یک از موضوعات مورد بحث، توافقاتي صورت گرفت.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو