اخبار اقتصادی | ورود اولین هواپیمای برجامی شرکت «آسمان» تا 2 سال آینده

  • يکشنبه 17 دی 1396 - 18:52
  • 0 دیدگاه
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا اعلام کرد که اولین هواپیمای برجامی خریداری شده شرکت آسمان از بوئینگ تا 2 سال آینده وارد کشور می شود.

پایگاه خبری مناطق آزاد (فرینا) | اخبار اقتصادی | ایرنا نوشت: «ولی آذروش» امروز (یکشنبه) در بازدید خبرنگاران از بخش های مختلف شرکت هواپیمایی آسمان این سخنان را اعلام کرد و یادآور شد: شرکت بوئینگ در قراردادی که با شرکت آسمان منعقد کرده، متعهد شده 30 فروند هواپیما به این شرکت تحویل دهد که اولین فروند آن که از نوع «737 مکس» است، دو سال دیگر وارد کشور خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش شمار ناوگان هوایی این شرکت به 25 فروند اشاره کرد و گفت: با قراردادی که شرکت آسمان با بوئینگ منعقد کرده، این شرکت 95 درصد ارزش 30 فروند هواپیمای خریداری شرکت آسمان را تامین مالی می کند.
آذروش با بیان اینکه تاکنون در مسیر اجرای این قرارداد، مشکلی بوجود نیامده است، گفت: شرکت بوئینگ 95 درصد ارزش این 30 فروند را تامین مالی خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا افزود: در صورتی که دولتمردان آمریکایی در مسیر اجرای این قرارداد مشکلی ایجاد نکنند، آسمان علاوه بر این 30 فروند هواپیمای بوئینگ، 30 فروند دیگر را نیز از این شرکت خریداری می کند.
به گفته آذروش، با تلاش مجموعه شرکت هواپیمایی آسمان، شمار هواپیماهای این شرکت، اکنون از 8 به 25 فروند افزایش یافته است و در حال حاضر در فرودگاه مهرآباد و برخی شهرهای کشور، بیشترین پروازهای هوایی در مسیرهای داخلی به شرکت آسمان اختصاص دارد.
وی گفت: شرکت آسمان 1200 میلیارد تومان زیان انباشت داشت که با همکاری همه مجموعه های این شرکت، بخش زیادی از این بدهی ها تسویه شده و مقدار کم باقیمانده نیز در حال پرداخت شدن است.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: مجوزهای فروش این 30 فروند هواپیمای بوئینگ از خزانه داری آمریکا در حال اخذ است و طبق قرارداد نخستین فروند آن در سال 2020 میلادی وارد ناوگان هوایی آسمان می شود.
وی اظهار داشت: در 3 سال گذشته شاهد تحولات خوبی در شرکت آسمان بودیم که آموزش نیروی انسانی، افزایش اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم، ارائه کیفی غذای مورد نیاز سرویس های هوایی توسط کترینگ آسمان و انجام تعمیرات اساسی 12موتور هواپیماها توسط متخصصان فنی و مهندسی این شرکت از مهم ترین آن بوده است.
آذروش افزود: با اضافه شدن 50 دستگاه موتور هواپیما، دیگر در این شرکت شاهد زمینگیر شدن هواپیماها نیستم و هم اکنون 8 فروند ناوگان این شرکت به 25 فروند افزایش یافته که 15 فروند آن ملکی هستند.
وی بر نوسازی ناوگان شرکت هواپیمایی آسمان تاکید کرد و گفت: ما درصددیم با نوسازی ناوگان هوایی شرکت آسمان، به تمام مناطق محروم کشور پروازهای منظمی را برقرار کنیم و آسمان اولین شرکتی بوده که از هواپیماهای ای. تی. آر از 20 سال پیش در خطوط خود استفاده کرده است.
او با بیان این که در شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا حوزه حمل و نقل با 65 هتل در بخش گردشگری برای ارائه خدمات مناسب به مسافران و بازنشستگان مورد توجه جدی قرار گرفته است، افزود: در این راستا با پیگیری قانونی حدود 200 میلیارد تومان از مطالبات شرکت های تابعه اخذ شده و آتیه صبا از این پس بدون مطالعات اقتصادی در طرح هایی که برای ما توجیه اقتصادی ندارد، وارد نخواهد شد.
وی با اشاره به زیان انباشت شرکت های تابعه آتیه صبا بیان کرد: شرکت های تابعه آتیه صبا هم اکنون یک هزار میلیارد تومان زیان انباشت دارند و همزمان با توسعه فعالیت های اقتصادی به خصوص در حوزه حمل و نقل و گردشگری در حال تسویه این زیان انباشت هستیم و با ورود 30 فروند هواپیماهای خریداری شده از بوئینگ برای 30 هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا افزود: در شرکت آتیه‌ صبا در حال تدوین اپلیکیشنی هستیم که شرکت هواپیمایی آسمان را با مجموعه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی خود ترکیب کنیم و مجموعه‌ای گردشگری برای ارائه خدمات مناسب به مردم و همچنین تخفیف ویژه به بازنشستگان داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه در باره روند اجرای پروژه‌های آزادراه کنارگذر شرق اصفهان (سپاهان) و همچنین قطار سریع‌السیر تهران - مشهد توسط هلدینگ آتیه صبا، گفت: این پروژه‌ها در گذشته مطرح شده بود اما تلاش می‌کنیم پروژه‌های زیان‌ده و کم بازده را از فعالیت‌های این شرکت حذف کنیم و فعلاً پروژه های یاد شده از اولویت های ما نیست.
آذروش افزود: برای توسعه فعالیت های آتیه صبا خرید مابقی سهام شرکت‌ تجهیزات ایمنی راه‌ها از زیرمجموعه این هلدینگ در دستور کار ما قرار گرفته و برنامه ما در این شرکت این است که به پروژه‌هایی که توجیه اقتصادی، زیست محیطی و فنی ندارند وارد نشویم.

برچسب ها : اخبار اقتصادی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو