چهارشنبه 1 خرداد 1398

اتمام بهینه سازی معابر اصلی قشم

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در راستای تحقق مطالبات مردمی ظرف 4 سال تمام معابر اصلی قشم بهینه سازی شده است.

به گزارش فرینا، محرم بهاروند در ارائه گزارش به شورای معاونان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور که با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی این مناطق و مدیران عامل تمام مناطق آزاد کشور در سالن مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد، افزود: در مبحث GIS می توان گفت اقدامات منطقه آزاد قشم الگویی برای تمام کشور است.

بهاروند گفت: جمع آوری و بروزرسانی داده ها، ایجاد آرشیو الکترونیکی نقشه ها، تولید نرم افزار بومی و ساماندهی اطلاعات، هوشمند و الکترونیکی سازی کلیه صورت وضعیت ها از جمله اقدامات صورت گرفته در بخش GIS منطقه آزاد قشم می باشد.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد قشم ظرف چهارسال در راستای بهینه سازی راه ها و تحقق مطالبات مردمی، تمام معابر اصلی جزیره را روکش، علامت گذاری و خط کشی کرده است، افزود: بهره برداری از بزرگراه های درحال ساخت، ظرفیت قشم در این حوزه را به 3 برابر میانگین کشوری می رساند.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم ارزش ریالی پروژه های عمرانی که بصورت مشارکتی در حال انجام است را حدود 6 هزار میلیارد ریال برآورد کرد و ادامه داد: آماده سازی و احداث راه، ایجاد اماکن آموزشی و بهداشتی، توسعه اسکله ها و نواحی شهری از جمله مهمترین طرح های عمرانی است.

بهاروند از بهره برداری 4پارک تا اواخر اسفندماه خبر داد و گفت: سرانه فضای سبز قشم 13درصد است که با توجه به اقلیم جزیره درصد بالایی به حساب می آید.

وی ایجاد کمیته سیما منظر شهری با هدف هویتی بخشی به معماری شهری و روستایی را از مهمترین اقدامات منطقه آزاد قشم برشمرد و افزود: طرح های تفضیلی کل جزیره تدوین و تصویب شده است.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: به ازای هر 8 نفر قشموند یک واحد صنفی وجود دارد و به این علت در 4سال گذشته مجوز ایجاد هیچ واحد صنفی جدیدی صادر نشده است.

شورای معاونان دبیرخانه و مدیران عامل سازمان های منطقه آزاد کشور با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه مدیران طرح ایجاد مناطق آزاد جدید با حضور در سالن مرکز رشد شهر قشم برگزار شد.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود 150 هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو