شنبه 4 خرداد 1398

تبیین ویژگی‌ها و مزایای طرح ملی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی(ICZM)

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از برگزاری «سومین نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان خوزستان» خبر داد.

به گزارش فرینا، عادل دریس در این نشست که به ریاست استاندار خوزستان، مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی و فرمانداران شهرهای ساحلی استان خوزستان برگزار شد گفت: در این نشست الزامات طرح مطالعاتی مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان خوزستان (ICZM) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دریس افزود: در این نشست دکتر شریعتی به اهمیت شهرهای ساحلی و معیشت و ارتزاق مردم اشاره کرد و افزود: استان خوزستان با برخورداری از یک هزار و 186 کیلومتر ساحل و 7 بندر بزرگ و کوچک، جزء استان‌های تأثیرگذار در حوزه حمل‌ونقل دریایی کشور به شمار می‌آید و لذا با توجه به اهمیت سواحل و بنادر در این استان، رعایت ساماندهی و مدیریت سواحل می‌باید مورد توجه مدیران کل و فرمانداران شهرهای ساحلی استان قرار گیرد.
وی گفت: در جریان این نشست خلیلی مدیرکل سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی بر الزامات اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) به مثابه سند راهبردی و ملی تأکید کرده و ضرورت همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان را در مرحله جمع‌آوری مطالعات و تدقیق جزییات این طرح در مناطق ساحلی استان یادآور شد.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به عنوان سومین سخنران در این نشست به تبیین مراحل چهارگانه طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) از بدو شکل‌گیری تاکنون پرداخته و ویژگی‌ها و مزایای اجرا، کاربردهای متعدد آن، تأثیرش بر توسعه و ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی در مناطق ساحلی را تشریح کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین رفع ابهامات در خصوص نحوه اجرای این طرح از طریق پرسش و پاسخ بین مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران استانی از دیگر بخش‌های این نشست عنوان کرد.
دریس با اشاره به اینکه خروجی مطالعات این طرح ملی موجب هدایت سرمایه‌ها به سمت سواحل خواهد شد، اظهار امیدواری کرد امکان بهره‌برداری بیشتر از کرانه‌های ساحلی استان خوزستان برای ایجاد فرصت‌های جدید و مولد اقتصادی فراهم گردد.
 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو