شنبه 4 خرداد 1398

سرمایه‌گذاری 98 میلیون دلاری در منطقه ویژه پیام

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: در 9 ماهه سال 96 میزان سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پیام با 9 برابرشدن نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان 98 میلیون دلار رسید.

به گزارش فرینا، حمید رضا عقاب‌نشین در نشست خبری از جذب و اشتغال بیش از 500 نفر به صورت مستقیم در نه ماه سال 96 در شرکت های بخش خصوصی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد.

عقاب نشین افزود: علاوه بر این آمار تعداد 1500 شغل غیر مستقیم در این مدت فراهم شده است و این آمار در مقایسه با سال قبل 380 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی گفت: جمعیت فعال اقتصادی شاغل در منطقه ویژه در حوزه صنعت و خدمات بطور مستقیم 2500 نفر است که انتظار می‌رود بر اساس برنامه پیش‌بینی شده تا پایان سال برای 400 نفر دیگر ایجاد اشتغال شود.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام در ادامه در خصوص جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی افزود: عملکرد 9 ماه سال 96 در خصوص انعقاد قرارداد سرمایه گذاری با رشد 9 برابری نسبت به سال قبل، تعداد 55 سرمایه‌گذاری بوده که نشان می‌دهد مجموعه فعالیت‌های خدمات مرتبط با سرمایه گذاری گسترش یافته است.

عقاب‌نشین با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای استقرار شرکت‌های ICT و دانش‌بنیان گفت: مقدمات حضور شرکت‌های فعال در این حوزه انجام شده و قرارداد‌هایی با شرکت‌های شاتل،های وب، مبنا، ماد ایران و ... منعقد شده است.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی پیام در پایان به میزان سرمایه‌گذاری ثابت انجام گرفته در 9 ماه سال 96 اشاره کرد و افزود: در این مدت 800 میلیارد تومان و نزدیک به 98 میلیون دلار سرمایه گذاری در منطقه انجام شده است. 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو