چهارشنبه 1 خرداد 1398

رشد 74 درصدی صادرات کالا از منطقه ویژه بندر نوشهر

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر از رشد ۷۴درصدی صادرات کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر طی ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه قبلی خبر داد .

به گزارش فرینا، محمد تقی انزان پور با اعلام این مطلب گفت: تمام سعی و تلاش مسئولان و کارکنان اداره کل بر این است که با فراهم نمودن بستر مناسب برای فعالیت تجار و صاحبان کالا و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز این روند رو به رشد تداوم داشته باشد.

انزان پور با اشاره به رویکرد جدی اداره کل در سال جاری مبنی بر توسعه صادرات افزود: مذاکرات خوبی با مجموعه وزارت جهاد کشاورزی برای صدور انواع محصولات کشاورزی داشتیم که طی هفته های آتی تفاهم نامه ای در زمینه احداث زیرساخت های مورد نیاز صادرات محصولات کشاورزی در بندر نوشهر به امضا خواهد رسید.

وی محصولات کشاورزی و دامی شامل کنسانتره و پوره سیب، مواد غذایی شامل رب گوجه و خشکبار و همچنین کالاهای ساختمانی و معدنی را از عمده ترین کالاهای صادراتی از بندر نوشهر به مقصد کشورهای حاشیه دریای خزر برشمرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر توسعه گردشگری دریایی را از دیگر اولویت های کاری خود برشمرد و گفت: به دلیل وجود ترمینال مسافری در بندر نوشهر، طی ماه های گذشته با حضور مدیرعامل محترم سازمان بنادر و دریانوردی تفاهم نامه ای با سرمایه گذار بخش خصوصی برای راه اندازی خط مسافری به امضا رسید؛ همچنین ۱۵ هکتار از اراضی بندر فریدونکنار نیز برای ایجاد سایت گردشگری در نظر گرفته شده است که ظرفیت خوبی برای مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در راستای توسعه صنعت گردشگری دریایی در استان سرسبز مازندران فراهم نموده است.
 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو