چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398

رویکرد قرآنی سرلوحه برنامه‌های فرهنگی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در صدد هستیم توجه به مفاهیم قرآنی تنها در برگزاری مسابقات خلاصه نشود، بنابراین از اواخر سال ۹۴ با مشورت و همفکری صورت گرفته با علما تفاهم نامه‌ای با مساجد منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا امضاء شده تا آموزش و توجه به مفاهیم قرآنی در طول سال تداوم داشته باشد.

به گزارش فرینا، یوسف داداش‌زاده، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، افزود: قرآن کریم کتاب هدایت بشری و آموزش‌های قرآنی بهترین سرمنشاء خیرات هستند.

داداش زاده گفت: توجه بیش از پیش به مفاهیم ارزشمند قرآن کریم در کنار آموزش روخوانی و روان‌خوانی کتاب آسمانی از سیاست‌های تدوین شده در راستای ترویج و گسترش فرهنگ دینی و قرآنی است.
وی افزود: در این راستا در صدد هستیم توجه به مفاهیم قرآنی تنها در برگزاری مسابقات خلاصه نشود، بنابراین از اواخر سال ۹۴ با مشورت و همفکری صورت گرفته با علما تفاهم نامه‌ای با مساجد منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا امضاء شده تا آموزش و توجه به مفاهیم قرآنی در طول سال تداوم داشته باشد.
معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد ارس، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در جهت افزایش جامعه هدف مخاطبان قرآنی گفت: یکی از برنامه‌های محوری معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس این است که در تلاش هستیم جامعه هدف را افزایش دهیم به طوری که برگزاری برنامه‌های قرآنی به ایام خاصی از سال متمرکز نشود.
داداش زاده، در ادامه از برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای رده‌های سنی مختلف و اصناف خبر داد و افزود: یکی از اهداف تعیین شده برگزاری کلاس های قرآنی برای اقشار مختلف مردم ساکن در منطقه آزاد ارس است.
وی، ادامه داد: بنابراین در این راستا یکی از کارگاه‌های برگزار شده برای اصناف بود که کسب و کار حلال بر پایه مفاهیم و آموزش های قرآنی از محوری ترین مباحث مطرح شده در این کارگاه‌های آموزشی محسوب گردید.
معاون فرهنگی و اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه گفت: این مسابقات هرساله برگزار می‌شود و شرکت در مسابقات قرآنی فقط مختص ساکنان منطقه آزاد ارس نیست بلکه شهروندان شهرستان‌های جلفا و خداآفرین نیز به عنوان شهرستان‌های همجوارمی‌توانند شرکت کنند.
داداش زاده، با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی صورت گرفته در منطقه آزاد ارس افزود: منطقه آزاد ارس در کنار فعالیت‌های اقتصادی خود و برای پیشرفت و توسعه همه جانبه در عرصه اقتصادی نیازمند نگاه به مفاهیم قرآنی است.
وی در مورد زمان برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه گفت: بخش کتبی این مسابقات روز ۲۵ و بخش شفاهی آن نیز در روز ۲۶ بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد ارس افزود: این رقابت‌ها در مقطع سنی زیر ۱۵سال و بالای ۱۵ سال و بخش ویژه آن برای کودکان زیر ۱۰سال برگزار شده و اولویت این مسابقات برای کودکان و نوجوانان است.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو