چهارشنبه 1 خرداد 1398

اجرای طرح ارزیابی سامانه ها و ممیزی ایستگاه های آتش نشانی بندر شهید رجایی

سرپرست واحد بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از اجرای طرح ارزیابی سامانه ها و ممیزی ایستگاه های آتش نشانی در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی خبر داد.
به گزارش فرینا، تورج امیری گفت: این طرح با حضور بیش از 15 نفر از کارشناسان خبره شرکت معتبر بین المللی "فلک فایر کانسلتینگ"، همکاری شرکت فامور مهرگان پویا و با مشارکت تعدادی از کارشناسان آتش نشانی سایر بنادر کشور، در حال انجام است.
امیری افزود: این طرح بسیار مهم در زمینه های ممیزی، ارزیابی سامانه های اعلام و اطفای حریق، ارزیابی تجهیزات و کارکنان آتش نشانی و سامانه های اعلام و اطفای حریق از نخستین روز بهمن ماه جاری آغاز و تا روز پنج شنبه دوازدهم بهمن ماه جاری ادامه خواهد داشت.
وی با یادآوری حوادث آتش سوزی بزرگ در سطح کشور و همچنین صنایع همجوار بندر شهید رجایی که باعث وارد آمدن خسارات به سرمایه های ملی شد، به تشریح اهداف اجرای ابعاد مختلف طرح ارزیابی و ممیزی سامانه ها، کارکنان و ایستگاه های آتش نشانی پرداخت و گفت: با توجه به سهم چشمگیر و نقش کلیدی بندرشهید رجایی در تجارت دریایی کشور، اجرای چنین طرح هایی، حرکتی مهم و اثرگذار در راستای ارتقاء سطح ایمنی و کاهش سوانح و حوادث در بزرگترین بندر تجاری کشور و همچنین بهره گیری از توان عملیاتی تجهیزات و کارکنان بخش آتش نشانی محسوب می شود.
سرپرست واحد امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن قدردانی از زحمات تیم ممیزی، خواستار شناسایی، بررسی و رفع مشکلات و نارسایی های موجود در واحدهای آتش نشانی وبندر شهید رجایی HSE به منظور کسب آمادگی لازم برای مقابله با حوادث و سوانح احتمالی شد.
در ادامه این نشست، مدیر مرکز HSE و آتش نشانی بندر شهید رجایی نیز طی سخنانی ضمن ابراز قدردانی از همکاری های ستاد مرکزی سازمان بنادر و حمایت های مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح مراحل مختلف و اهداف این طرح ارزیابی و ممیزی پرداخت.
هوشنگ محمدرضایی ممیزی ایستگاه های آتش نشانی بندر، ارزیابی کمی و کیفی کارکنان و تجهیزات آتش نشانی، ارزیابی سامانه های اعلام و اطفاء حریق، بازنگری سامانه های حفاظت در مقابل ارتینگ و همچنین بررسی و بازنگری در سامانه های مجوز کار را از مهمترین بخش های این طرح برشمرد.
محمدرضایی بر لزوم بهره گیری از دانش فنی و توانمندی شرکت های معتبر بین المللی در امر آموزش و پشتیبانی آتش نشانی و مدیریت بحران تاکید کرد.
وی در ادامه پیشرفت های فن آوری در دنیا به منظور کنترل و مهار هر چه بهتر آتش، مدرن سازی ایستگاه های آتش نشانی، به روز رسانی روش های اجرایی ایمنی در عملیات اطفاء حریق و مدیریت بحران و همچنین ارزیابی پیوسته سامانه های عملیاتی را از جمله دستاوردها و پیامدهای انجام طرح های ممیزی دانست.
مدیر مرکز HSE و آتش نشانی بندر شهید رجایی بر ضرورت دسترسی به فن آوری های ایمن و به خصوص استفاده از تجهیزات پیشرفته و روباتیک جهت کمک به نیروهای عملیاتی آتش نشانی و امداد و نجات در شرایط اضطراری و بحرانی تاکید کرد.
محمدرضایی در پایان با یادآوری جایگاه کانونی مرکز آتش نشانی بندر شهید رجایی در منطقه صنعتی غرب بندرعباس گفت: 100نیروی زبده آتش نشان، 5 ایستگاه آتش نشانی، 18 دستگاه کامیون آتش نشانی، یک دستگاه خودرو امداد و نجات، 3 دستگاه خودرو سبک پیش رو و چهار دستگاه آمبولانس از جمله امکانات و ظرفیت هایی محسوب می شود که مرکز آتش نشانی بزرگترین و پیشرفته ترین بندر تجاری کشور از آن برخوردار است.


 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو