دوشنبه 6 خرداد 1398

بررسی مشکلات فراروی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی کیش

مشکلات و موانع فراروی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی در معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش بررسی می‌شود.

به گزارش فرینا، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری این سازمان با بر پایی نشست‌ها، جلسات در کار گروه‌های مختلف و با دعوت از صاحبان صنایع، بخش خصوصی، مالکان پروژه‌های ساختمانی، انبوه‌ سازان و رؤسای بانک‌های مستقر در جزیره کیش به بررسی موانع مشکلات فراروی بخش خصوصی می‌پردازد.
در این خصوص دکتر محمدرضا سعیدی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تأکید دکتر انصاری لاری مبنی بر رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و تسهیل شرایط فعالیت بخش خصوصی در جزیره کیش گفت: برگزاری جلسه کار گروه‌های اقتصادی که طی سه ماه گذشته با حضور صاحبان سرمایه و فعالان اقتصادی در سازمان منطقه آزاد کیش با جدیت تشکیل شده است تا حصول نتایج منطقی و مثبت دنبال خواهد شد.
بر اساس این گزارش بررسی موانع و مشکلات فراروی سرمایه‌گذاران در جهت تسریع و اتمام مراحل ساخت پروژه‌های نیمه تمام و بهره‌ برداری از این طرح‌ها و جلب مشارکت بانک‌ها برای اعطای تسهیلات و تأمین اعتبار طرح‌های نیمه تمام با هدف رونق بیشتر فضای کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی در جزیره زیبای کیش از مهمترین موارد مطرح شده می‌باشد. علاوه بر آن و در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران روز یکشنبه جلسه‌ای نیز با حضور رؤسای تمامی بانک‌های مستقر در منطقه آزاد کیش برگزار شد و معاون اقتصادی و مدیران مربوطه مذاکرات مفصلی با مدیران بانک‌ها به انجام رساندند. در این جلسه مشکلات بانک‌ها، سازمان و سرمایه‌گذاران به بحث و بررسی گذاشته شد. علاوه بر آن به منظور تسهیل و توسعه روابط بانک‌ها با سازمان مقرر شد شورای هماهنگی بانک‌های منطقه آزاد کیش در آینده تشکیل شود.
لازم به ذکر است پیش از این نیز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و تیم مدیریتی ایشان در روند بازدید از پروژه‌های بخش خصوصی در جزیره کیش و برگزاری نشست‌های متعدد با سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی از نزدیک در جریان مشکلات و شرایط فعالیت آنها قرار گرفته بودند.

امتیاز به خبر :