رشد اقتصادی در کشور به امکانات جدید نیاز دارد

مشاور رییس جمهور با تاکید بر اینکه تنها نمی توان به اعتبارات و سرمایه های داخلی برای رشد و توسعه اکتفا کرد، گفت: کشور نیاز به جذب سرمایه های جدید و خارجی دارد و توان بخش خصوصی باید افزایش یابد.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در اولین روز از دهه فجر به نمایندگی از رییس جمهور در سفر به استان کرمان در شهرستان ارزوئیه حضور یافت و در شورای اداری این شهرستان به مسائل و مشکلات این شهرستان رسیدگی کرد. 
وی در نشست شورای اداری شهرستان ارزوئیه در استان کرمان اظهار کرد: سلام گرم رییس جمهور را به شما عزیزان تقدیم می دارم و امیدوارم سفر دکتر روحانی برای مردم استان کرمان خیر و برکت داشته باشد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه عمران، آبادانی و رفع محرومیت ها از اهداف اصلی دولت به شمار می رود اظهار کرد: تحریم هایی همواره به کشور ایران تحمیل شده که در تاریخ تحریم ها در دنیا سابقه نداشته است اما کشور بدون اینکه ذره ای از استقلال خود را از دست دهد به راه خود ادامه داده است.
مشاور رییس جمهور با بیان اینکه رشد اقتصادی در کشور به امکانات جدید نیاز دارد تصریح کرد: تنها نمی توان به اعتبارات و سرمایه های داخلی برای رشد و توسعه اکتفا کرد بلکه کشور نیاز به جذب سرمایه های جدید و خارجی دارد و توان بخش خصوصی باید افزایش یابد.
بانک با بیان اینکه ایجاد حدود 600 هزار شغل در یک سال در کشو کار کوچکی نیست ولی هنوز با ایده آل ها فاصله دارد افزود: دولت بر توسعه و ایجاد اشتغال در کشور تاکید دارد و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را محور فعالیت های خود قرار داده است.
وی هم چنین تغییر الگوی مصرف در کشاورزی در این منطقه را ضروری دانست و گفت: مسائل مطرح شده در نشست را به رییس جمهور منتقل خواهم کرد. استان کرمان در حوزه صنایع به ویژه صنعت معدن نیازمند تحرک و سرمایه گذاری جدید است.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو