شنبه 4 خرداد 1398

اخبار اقتصادی | منسوبین به افرادسیاسی در سطوح مدیریتی شرکتها و هلدینگ ها به‌کارگیری نشوند

  • يکشنبه 15 بهمن 1396 - 13:20
  • 0 دیدگاه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سازمان ها و نهادهای تابعه این وزارتخانه دستور داد از بکارگیری منسوبین به افراد سیاسی در سطوح مدیریتی شرکت ها و هلدینگ های تابعه آنها خودداری کنند.

پایگاه خبری مناطق آزاد (فرینا) | اخبار اقتصادی | «علی ربیعی» با صدور بخشنامه ای، یادآور شده است که فساد اداری و مالی در هر جامعه ای یک معضل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است و مهمترین عامل شکاف بین دولت و ملت ها و بزرگترین مانع بر سر راه پیشرفت جوامع محسوب می شود که صدمات جبران ناپذیری بر روند توسعه کشورها در پی خواهد داشت.
وزیر کار با اشاره به اینکه تجربه، دانش و باورها گواه این واقعیت است که فساد اداری مانع رشد رقابت های سالم و عدالت اجتماعی می شود؛ آورده است: مبارزه هوشمندانه، جدی و همه جانبه با اشکال و مظاهر فساد که بیش از هر چیز حاکمیت قانون را زیرسئوال برده، باید در اولویت قرار گیرد و در مسیر این ماموریت خطیر، باید آماده خطر و پرداخت هزینه های گزاف آن باشیم.
به گفته ربیعی، با وجود تاکیدها و صدور بخشنامه های متعدد، شاهد گزارش هایی درباره بکارگیری منسوبین به افراد سیاسی، در سطوح مدیریتی شرکت ها و هلدینگ های تابعه، برخلاف اصول شایسته سالاری و بر اساس ارتباطات غیررسمی برخی مدیران ذی نفوذ سایر قوا هستیم که این اقدامات، بیانگر بی مسئولیتی و بی کفایتی این مدیران و برآیند آن، مخدوش سازی سرمایه اجتماعی، ترویج یاس و بی تفاوتی است.
ربیعی تاکید کرده است: بدون هیچ ملاحظه ای و برای آخرین بار اعلام می کنم چنانچه مدیری به جای کار حرفه ای به دنبال ارتباطات با ذینفعان و یا انتصابات سیاسی باشد، بی درنگ عزل خواهد شد.

برچسب ها : اخبار اقتصادی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو