شنبه 4 خرداد 1398

تولید موتورهای برقی در منطقه آزاد انزلی

در راستای انتقال تکنولوژی، حفظ محیط زیست،کاهش مصرف سوخت و ایجاد هوای پاک در سطح کشور خط تولید موتورهای برقی در شهرک صنعتی شماره ۲ منطقه آزاد انزلی از سوی شرکت مروارید ساز خزر آغاز بکار کرد.

به گزارش فرینا، مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه برای احداث و فعالیت این واحد تولیدی تاکنون حدود ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است و این طرح برای ۲۰ نفر فرصت شغلی را فرآهم نموده گفت: انتقال دانش فنی مونتاژ و تولید در کنار خدمات پس از فروش توسط این شرکت با هدف کاهش مصرف سوخت در سطح کشور در چارچوب اهداف زیست محیطی از مهمترین دلایل تولید موتورهای برقی در منطقه آزاد انزلی است.

محمود حمیدی امکان بهره گیری از مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی، قابلیت دسترسی سریع به بازارهای مصرف داخلی و خارجی از طریق این منطقه و حمایت های سازمان منطقه آزاد انزلی را از مهمترین دلایل انتخاب این منطقه به عنوان مرکز تولید طرح سرمایه گذاری خود اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه طبق آمار رسمی حدود ۲۰ درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از تردد موتورسیکلت ها در این شهر است و قیمت تمام شده بالا در کنار نبود خدمات پس از فروش دو چالش مهم در حضور موتورهای برقی در بازار کشور ارزیابی شده، شرکت ما در صدد رفع این دو چالش با بهره مندی از مزایای منطقه آزاد انزلی برآمده است.

حمیدی با بیان اینکه این واحد تولیدی در دهه فجر امسال افتتاح شده است، گفت: قیمت موتورهای برقی در بازار کشور از ۷ تا ۹ میلیون تومان در نوسان بوده و این در حالی است که قیمت موتورهای برقی تولیدی این شرکت ۲ میلیون تا حدود ۵ میلیون تومان خواهد بود و ایجاد سیستم خدمات پس از فروش وگارانتی از مهمترین برنامه های این شرکت برای ارائه خدمات مناسب و رفع دغدغه های مصرف کنندگان می باشد.

وی با بیان اینکه این شرکت قطعات الکترونیکی را تا دو سال گارانتی می کند در خصوص مشخصات موتورسیکلت تولیدی کارخانه نیز افزود: بخشی از قطعات این موتورسیکلت ها تولید کشور چین است که از تکنولوژی اروپایی بهره گرفته و از ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ وات قدرت دارد و با یک بار شارژ از طریق برق ۲۲۰ ولت قادر است با حداکثر سرعت ۵۰ کیلومتر مابین ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر را طی نماید.

مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر منطقه آزاد انزلی، تنوع محصولات تولیدی در شرکت متبوع خود را ۴ نوع اعلام کرد و از توانایی تولید تا ۱۰ مدل، بسته به نیاز بازار مصرف، در این کارخانه گفت.

رویکرد شرکت خود را بالا بردن ضریب بومی سازی تولید این موتورهادر کارخانه خود بیان کرد و افزود: اهداف ما همکاری با سایر واحدهای قطعه سازی در سطح کشور است و در خصوص خدمات پس از فروش در آینده نزدیک با فراخوان واحدهای تعمیرگاهی از سراسر کشور در مدتی معلوم آموزش های لازم جهت تعمیر این موتورها ارائه خواهد شد.

حمیدی با اشاره به فرصتی که بهره گیری از این موتور سیکلت ها در کاهش آلودگی کلان شهرها به ویژه تهران خواهد داشت گفت: عدم استفاده از سوخت های فسیلی موجب کاهش آلایندگی هوا می شود و در عین حال با توجه به عدم وجود دنده و کلاچ در آن، تمامی افرادی که می توانند از دوچرخه استفاده نمایند، قابلیت کنترل آن را دارا می باشند.

مدیرعامل شرکت مروارید ساز خزر منطقه آزاد انزلی در رابطه با بازار مصرف محصول خود افزود: اغذیه فروشی ها، شرکت های پیک موتوری و سایر شرکت ها مصرف کنندگان اصلی این موتورهای برقی هستند که امیدواریم با تکیه بر مزایا و معافیت های منطقه آزاد انزلی با قیمت تمام شده پایین تر، کیفیت بالاتر و خدمات پس از فروش علاوه بر کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها زمینه اشتغال بیشتری را فرآهم آوریم.


برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو