شنبه 31 فروردين 1398

رشد بازدید گردشگران از اسکله های تفریحی قشم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از رشد 142 درصدی شمار بازدید کنندگان اسکله های تفریحی این جزیره در 4 روز اول اسفند ماه خبر داد.

به گزارش فرینا، سید محمد امین جعفری حسینی اعلام کرد: طی چهار روز اول اسفند جاری، 15 هزار و 282 نفر از مسافران جزیره قشم از پنج اسکله تفریحی سهیلی، طبل، گورزین، کندآلو و شیب دراز بازدید کردند.
به گفته وی، این میزان بازدید در مقایسه با تعداد  شش هزار و 303 بازدیدکننده این اماکن تفریحی در مدت زمان مشابه سال گذشته، نشانگر رشد 142 درصدی در سال جاری می باشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: اسکله تفریحی کندآلو با یک روز تعطیلی شهادت حضرت فاطمه (س) و چهار هزار و 580 بازدید کننده پربازدید کننده ترین و اسکله تفریحی گورزین با یک هزار و 974 نفرکمترین آمار بازدید کننده را داشتند.
او ادامه داد: اسکله تفریحی روستای سهیلی با سه هزار و 450 گردشگر در جایگاه دوم قرار گرفت و پس از آن سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی در ساحل شیب دراز با سه هزار و 283 نفر و اسکله طبل با یک هزار و 995 بازدیدکننده، قرار دارند.
به گفته جعفری، در اکثر اسکله ها فروشگاه های صنایع دستی و مواد غذایی و رستوران های محلی دایر شده و گردشگران علاوه بر خرید صنایع دستی و خوردن غذاهای خوشمزه دریایی، از زیبایی های منحصر بفرد جنگل های دریایی حرا در اسکله سهیلی، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی در اسکله شیب دراز، تنوع پرندگان مهاجر در اسکله های طبل و گورزین هم لذت می برند.
وی ادامه داد: گردشگران با حضور در اسکله تفریحی کندآلو سوار بر قایق های تفریحی می توانند علاوه بر رقص مهیج دلفین های بازیگوش در آب های ساحلی جزیره هنگام به عنوان آکواریومی طبیعی، ساحل نقره ای، بازارچه صنایع دستی و اقامتگاه های بوم گردی این جزیره زیبا را هم نظاره کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم همچنین اعلام کرد: طی این چهار روز، تعداد دو هزار و 827 نفر شامل دو هزار و 818 گردشگر ایرانی و 12 گردشگر خارجی از دو محوطه تاریخی غارهای خوربس و قلعه پرتغالی ها در شهر قشم بازدید کردند.
وی معتقد است، نوروز 97 با فراوانی شمار گردشگران با همه تعطیلات نوروزی طی سال های ایجاد منطقه آزاد در قشم (1370 تا 1397) متفاوت تر خواهد بود و همه دست اندرکاران ستاد سفرهای قشم از هم اینک آماده ارائه خدمات شایسته به انبوه مسافران و گردشگران داخلی و خارجی هستند.
بنا به این گزارش، همه ساله بیش از پنج میلیون مسافر و گردشگر از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی به ویژه در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز به دلیل شرایط آب و هوای عالی قشم با سفر به این جزیره در جنوب ایران از ظرفیت های فراوان گردشگری این منطقه شامل طولانی ترین غار نمکی جهان، جنگل های دریایی حرا، دره ستاره ها، غارهای خوربس، تنگه چاهکوه، بام قشم، جزایر ناز، موزه ژئوپارک، قلعه پرتغالی ها، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، خلیج دلفین ها، موزه شناورسازی گوران، بادگیرها و چاه های تلا در لافت و سواحل زیبای قشم بازدید می کنند.

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو