يکشنبه 30 دی 1397

منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در ادامه نشست های خود با دانشگاهیان، این بار مهمان دانشگاه علم و فناوری مازندران شد.

به گزارش فرینا، سیاوش رضوانی در جمع اعضای هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه علم و فناوری مازندران در شهرستان بهشهر، گفت: این بندر به عنوان بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر و سومین بندر بزرگ کشور نقش مهمی را در صادرات و واردات استان ایفا می نماید.

رضوانی ضمن معرفی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد و بیان قابلیت ها و ظرفیت ها، افزود: یکی از برنامه های اصلی این بندر توسعه ترانزیت کالا و افزایش تنوع آن در حوزه دریای خزر است.

وی به وجود تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری از قبیل جرثقیل های گنتری کرین، ریلی کرین، ریچ استاکر و ... در بندرامیرآباد اشاره کرد و گفت: جامعه دانشگاهی کشور به خصوص دانشگاه ها و همچنین پارک های علم و فناوری می توانند کمک شایانی را در به روزرسانی این تجهیزات به بنادر استان کنند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با تأکید بر ارتقاء ارتباط صنعت و دانشگاه، افزایش کد رشته های مربوط به امور دریایی و بندری در دانشگاههای استان را با توجه به ظرفیت های موجود در بنادر امیرآباد، نوشهر و فریونکنار خواستار شد.

در پایان این نشست، مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به پرسش های اساتید و دانشجویان حاضر در جلسه پاسخ داد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو