چهارشنبه 1 خرداد 1398

رشد 13 برابری جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی پیام

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: جذب سرمایه گذار در این منطقه در سال 96، رشدی 13 برابری نسبت به سال 95 داشت.

به گزارش فرینا، سعید زرندی با بیان اینکه جذب صنایع در حوزه آی سی تی و دانش بنیان از اولویت های منطقه ویژه اقتصادی پیام است، افزود: در سال 96 موفق به جذب 80 سرمایه گذار در منطقه شدیم که از این تعداد 6 سرمایه گذار خارجی بوده اند.

زرندی گفت: ارائه برنامه های تشویقی در منطقه و معرفی هر چه بیشتر پیام با توجه به اینکه خیلی از سرمایه گذاران از وجود ظرفیتی به نام منطقه ویژه اقتصادی پیام در نزدیکی تهران خبر نداشته اند، موجب شد تا در سال 96، سرمایه گذاران بیشتری جذب و با پیش بینی های صورت گرفته این امید را داریم که روند جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در سال 97 شدت بیشتری گیرد.

وی با اشاره به اشتغال ایجاد شده در سال گذشته در منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: درحوزه سرمایه گذاری و صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام، 928 مورد اشتغال محقق شده در منطقه داشته ایم که رشدی 7 برابری نسبت به سال 95 داشته است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام ادامه داد: با سرمایه گذاری های صورت گرفته در سال 96 در منطقه ویژه اقتصادی پیام، رشد اشتغال طی سال های 97 و 98 چشمگیر خواهد بود چرا که بسیاری از پروژه ها که توسط سرمایه گذاران آغاز شده باید یک بازه زمانی 1 یا 2 ساله را طی کنند تا به مرحله اشتغال برسند.

زرندی با اشاره به پیوستن وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به «چالش بی زباله» اظهار امیدواری کرد که مشکلات دفن زباله در حلقه دره در نزدیکی منطقه پیام برطرف شود.

وی افزود: حل مشکلاتی نظیر حلقه دره علاوه بر نیاز به توجه مدیران در سطح ملی به پویش هایی در حد و اندازه ملی نیز احتیاج دارد که امیدواریم با این حرکت مسئولان استان البرز و شهر کرج برای حل دفن زباله در حلقه دره سرعت بیشتری به کار بدهند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو