رونمایی از اولین نرم افزار کارت اعتباری ارزی در منطقه آزاد ارس

از اولین نرم افزار کارت اعتباری بر پایه ارزی کشور در منطقه آزاد تجاری ارس رونمایی شد.

به گزارش فرینا، در راستای حمایت از صادرات کالای ایرانی و حل مشکلات مسافران ایرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، نرم افزار بومی، تجاری و ارتباطی با تلاش محققان کشور، به طور رسمی با حضور محمد حسن نژاد، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و مسئولان منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، در این مراسم با تقدیر از سازندگان این نرم افزار گفت: این نرم افزار در سال حمایت از تولید ملی بزرگترین کمک به تولید ملی خواهد بود.
محمد حسن نژاد افزود: مشکل ما این بود که تجار ما صادرات می کردند ولی با توجه به شرایط تحریمی نمی توانستند دلار آن را وارد کشور کنند و مجبور می شدند به جای ارز، جنس وارد کشور کنند که این امر تیشه به ریشه کالای ایرانی و تولید ایرانی می زد.
در ادامه مراسم، مخترع این سیستم نوین ارتباطی - ارزی، جلوگیری از خروج میلیاردها دلار ارز به خارج از کشور، عدم تحریم این کارت ها توسط کشورهای غربی، مقابله با پول شویی یا پول کثیف، خرید از سایت های خارجی، قابل استفاده در کلیه ATM های خارجی در تمام دنیا و ... را از مزایای این طرح برشمرد.
علیپور همچنین افزود: با این نرم افزار، در هر کجای دنیا که باشیم می توانیم به شکل آنی با پرداخت ریالی، ارز مورد نظر خود بدست بیارویم و با استفاده از کارت های اعتباری این نرم افزار که در تمام ATM ها و POS دنیا که سیستم مسترکارت دارند استفاده شود.
این مخترع، از بومی بودن این طرح خبر داد و افزود: در صورت حمایت مسئولان در سال حمایت از کالای ایرانی، می توانیم با این طرح مشکلات تحریمی را به شکل گسترده حل کرده و تحول شگرفی در افزایش صادارت و تولید ملی برداریم.
وی، از شروع پژوهش ها برای طراحی فناوری مقابله با ریزگردها که یکی از مشکلات استان های غربی و جنوبی کشور می باشد خبر داد.

مهنوش اسدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو