سه شنبه 31 ارديبهشت 1398

افزایش توان تجهیزاتی بندر شهید رجایی

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امیدواریم تا پایان نیمه اول سال جاری تجهیزات مورد نیاز منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی تحویل داده شود تا توان تجهیزاتی این بندر افزایش پیدا کند.

به گزارش فرینا، محمدرضا الهیار درباره مهم ترین طرح های عمرانی و توسعه ای که در سال ۹۶ انجام شده است افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری دو دستاورد مهم را در حوزه مهندسی عمران و طرح های توسعه ای داشت. یک افتتاح فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و دیگری کلنگ‌زنی فاز سه طرح توسعه تکمیلی بندر شهیدرجایی بود. همچنین تمرکز ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌های ریلی  و تعمیرات ریلی در بندر شهید رجایی داشته ایم.

الهیار در مورد ایجاد خطوط ریلی در بنادر کشور، گفت: در بندر شهید رجایی حدود ۵۴ کیلومتر ریل  و در بندر امام دو برابر آن خط ریلی وجود دارد.از طرفی در بندر امیرآباد و در ارتباط با اسکله های ریلی در سال گذشته تصمیم‌گیری‌های صورت گرفت که امیدواریم فعالیت‌های مربوط به آن تکمیل و نهایی شود.

 
تعمیرات و نگهداری تجهیزات بندری اهمیت قابل توجهی دارد
وی با بیان اینکه تعمیرات، نگهداری و مهم شمردن آن بیش از گذشته در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است، افزود: ما حتی به نگهداری قبل از تعمیرات احتیاج داریم و باید در این بخش  تحت یک نظام هدفمند حرکت کرد.در حوزه‌ مربوط به ساخت و سازها نیز، موج شکن های مردمی و کوچک چندمنظوره ساخته شد که تقریبا تا پایان سال ۹۶عمده این موج شکن ها تحویل داده شد و به بهره‌برداری رسید.

 
مونتاژ چرثقیل های پسابرجامی در حال انجام است
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یکی از بزرگترین پروژه‌های تجهیزاتی کشور در سال ۹۶ ورود ١٢ دستگاه جرثقیل دروازه‌ای یا "گنتری کرین" بود که با توجه به فضای به وجود آمده در پسابرجام انجام و در سال گذشته با شتاب بیشتری به کشور وارد شد. در حال حاضر تعداد چهار دستگاه از تجهیزات یاد شده در اسکله بندر شهید رجایی واقع شده و مونتاژ مابقی در دستور کار قرار گرفته است.

 
ساخت ۱۵ دستگاه "ترانس تینر" توسط تولیدکنندگان داخلی
الهیار ادامه داد:در راستای تامین تجهیزات، ۱۵ دستگاه "ترانس تینر" توسط تولیدکنندگان داخلی مدنظر قرار گرفته و خوشبختانه مشکلات و موانع قراردادی آن حل و فصل شده است. امیدواریم تا پایان نیمه اول سال جاری این تجهیزات تحویل بندر شهیدرجایی شود تا توان تجهیزاتی این بندر افزایش پیدا کند.
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه از دیگر رخدادهای حوزه تجهیزات در سال ۹۶ خارج سازی مغروقه ها و پاکسازی مسیر تردد کشتی ها به جهت ایمن سازی بود، افزود: چندین شناور بزرگ در آب های اروند و خور موسی از آب بیرون آمد و مسیر مربوطه پاکسازی شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو