بندر انزلی؛ مرکز گردشگری دریایی خزر می شود

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان گفت: با ایجاد جاذبه های تفریحی و مراکزتجاری، بندر انزلی به زودی تبدیل به کانون و پایتخت گردشگری و سفر دریایی خزر خواهد شد.

به گزارش فرینا، حسین چراغی با بیان اینکه طرح گردشگری دریایی استان گیلان در سال ٩٧ تفاوت قابل توجهی نسبت به سال ٩٦ داشته است، افزود: با توجه به فرهنگ سازی و ترویج گردشگری دریایی در سازمان بنادر و دریانوردی و برنامه ریزی های انجام شده طی سه سال گذشته، فعال سازی صنعت گردشگری دریایی در اولویت اهداف قرار گرفته است.
 
طرح گردشگری دریایی در استان گیلان با مشارکت ۱۵ ارگان
چراغی گفت: طرح گردشگری دریایی در استان گیلان در قالب ستاد تسهیل گردشگری دریایی با مشارکت ١٥ ارگان دولتی و همکاری اتحادیه های قایقرانی از بهمن ٩٦آغاز  و با انجام بازرسی های فنی به منظور ارتقای ایمنی قایق های گردشگری برای ایجاد بستری ایمن و مطمئن برای گردشگران دریایی تا ١٥ فروردین ٩٧ ادامه داشت. 
وی با بیان اینکه طبق آمار بدست آمده در سال ٩٧ با تردد ١٦٥ هزار نفر، شاهد رشد۱۶,۳ درصد نسبت به سال۹۶ بودیم، افزود: این موضوع بیانگر وجود پتانسیل در بخش گردشگری دریایی استان است.گسترش فعالیت های تجاری و توسعه گردشگری دریایی و سفر دریایی از جمله اهداف این اداره کل است.
 
بندر کاسپین برای ارایه خدمات آماده است
 مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه در بخش گردشگری دریایی از سه سال گذشته با معرفی طرح ساخت مارینا در سواحل استان شامل بنادر آستارا، انزلی و چمخاله دریچه جدیدی بروی صنعت گردشگری دریایی درخزرگشوده ایم، گفت: خوشبختانه پس از بندرانزلی، بندر کاسپین با الگوسازی از مارینا بندر انزلی به این شبکه اضافه شد.قصد داریم با ایجاد خطوط منظم و تورهای گردشگری دریایی و با استفاده از کشتی های استاندارد خطوط دریایی استان را فعال کنیم.
چراغی در خصوص اهداف تشکیل شبکه مارینا در استان گیلان افزود: بدنبال استفاده از ظرفیت های بومی و محلی هستیم زیرا اعتقاد داریم باید فرصت های شغلی فعلی را حفظ کنیم و سرمایه گذاری های جدید در گردشگری دریایی نباید منتج به حذف یا تضعیف تعاونی های قایقرانی شود.
 
توافقنامه های منطقه ای برای توسعه دریایی 
وی با بیان اینکه برای توسعه سفرهای دریایی بین کشورهای دریای خزر اقدامات خوبی در حال انجام است، گفت: توافقنامه های منطقه ای، قراردادهای داخلی، آماده سازی زیر ساخت های نرم افزاری و سخت افزاری از جمله این موارد می باشد که بزودی نتایج اقدامات اعلام می شود.
 زیرساخت های نقاط ساحلی بنادر کاسپین،آستارا و چمخاله باید به موقع آماده شود
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تشکیل و تکمیل حلقه های گردشگری دریایی در استان را بسیار مهم دانست و افزود: با توجه به وجود زیر ساخت های مورد نیاز گردشگری و سفر دریایی در بندر انزلی انتظار داریم در سایر نقاط ساحلی از جمله بنادر کاسپین، آستارا و چمخاله نیز زیرساخت ها به موقع آماده شود تا حلقه های گردشگری دریایی تکمیل و ایده ایجاد شبکه مارینا اجرایی شود. 
 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو