شنبه 31 فروردين 1398

منطقه ویژه اقتصادی لامرد نقش برجسته ای در توسعه صنعتی کشور دارد

استاندار فارس گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد که میزبان صنایع مهمی نظیر آلومینیوم جنوب است به عنوان یکی از مهم ترین مناطق ویژه اقتصادی نقش تعیین کننده ای در توسعه ملی، استانی و منطقه ای دارد.

به گزارش فرینا، اسماعیل تبادار در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: با توجه به اهمیت این منطقه و به ویژه آلومینیوم جنوب همه دستگاههای اجرایی موظف به همکاری و تعامل همه جانبه برای ایجاد و یا تکمیل زیر ساخت ها هستند.

تبادار گفت: آلومینیم جنوب می تواند یک نظام کاری برجسته‌ی صنعتی را در کشور رقم بزند و این یک مزیتی است شامل استان فارس در وهله اول و کل کشور خواهد شدو بنا بر این تسهیل شرایط برای استقرار صنایع و همچنین افتتاح پروژه های مهم  در موعد مقرر از وظایفی است که همه باید به آن توجه کامل داشته باشیم.

وی با اشاره به پیشرفت مناسب آلومینیوم جنوب افزود: امیدواریم این طرح در زمان مقرر به بهره برداری رسیده و نقش برجسته‌ای را در اقتصاد کشور، استان فارس و این منطقه به ویژه افزایش تولید ملی، ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی  ایفا کند.

استاندار فارس گفت: همزمان با توسعه صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد لازم است تا سایر زیر ساخت ها و امکانات مورد نظر مانند فرودگاه، محورهای مواصلاتی، آب، برق و سایر تاسیسات به فراخور شرایط جدید از پیشرفت لازم برخوردار شوند.

در این بازدید که جمعی از معاونین استاندار، مدیران کل دستگاههای اجرایی استان فارس نیز حضور داشتند مدیرعامل  منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ارایه گزارشی از دستاوردهای صنعتی در منطقه متبوعش از توجه مدیران صنعتی و اجرایی در سطح ملی و استانی برای توسعه این منطقه قدردانی کرد.

محمد آشفته آج بیشه گفت: خوشبختانه روند فعالیت در آلومینیوم جنوب از وضعیت مناسبی برخوردار است و با حمایت مدیران اجرایی و سیاسی و همچنین نماینده مجلس امیدواریم در ابعاد مختلف شاهد پیشرفت پروژه ها باشیم.

گفتنی است؛ استاندار فارس در جمع صاحبان سرمایه و بخش خصوصی نیز ابراز امیدواری کرد از پتانسیل موجود در منطقه ویژه اقتصادی لامرد بخصوص صنایع پایین دست به نحو مطلوبی استفاده شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو