مناطق آزاد آمادگی پذیرش سرمایه گذاران در تمامی بخش‌ها را دارد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه حدود 450 هزار نفر در مناطق آزاد کشور مشغول به کار هستند گفت: صادرات مجموع هفت منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی بین 18 تا 19 میلیارد دلار است. 

به گزارش فرینا، مرتضی بانک، ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: یکی از ویژگی‌های مردم ایران این است که قدرفعالان و زحمت‌کشان و دلسوزان نظام را می‌دانند، بنابراین از زحمات شبانه روزی آقای فروزان برای کار جهادی و اقدام برای رفع مشکلات منطقه تقدیر می‌کنم چراکه خدمات بسیاری در منطقه آزاد ماکو انجام شده و نقش مدیریتی وی در ماکو بی بدیل و فراموش نشدنی است.

بانک گفت: مناطق آزاد امروز در حوزه زیرساخت‌ها به رشد و تکامل نسبی رسیده‌اند و بسترها برای کسب و کار اقتصادی و سرمایه گذاری فراهم است.


وی افزود: سرمایه گذار و سرمایه‌ای که بر مبنای قانون ایجاد شده محترم است و مناطق آزاد آمادگی پذیرش سرمایه گذاران در تمامی بخش‌ها را دارد.

مشاور رییس جمهور ادامه داد: سرمایه گذار امین و پاک یک ارزش است بنابراین لازم است ظرفیت‌ها و بسترها را برای حضور سرمایه گذاران در کشور و مناطق آزاد فراهم کنیم و تلاش کنیم تا مشکلات و موانع پیش روی آنها برداشته شود و کاری کنیم که سرمایه گذاران کمتر رنج ببرند و بگذاریم به اصل کار خود که همان توسعه اقتصادی است برسند.

مرتضی بانک گفت: مناطق آزاد نیازمند سرمایه گذاری داخلی و به ویژه خارجی است و مقررات مناطق آزاد قوانین کاملی است ولی برخی آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها مانع فعالیت مناطق آزاد می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: حدود 450 هزار نفر در مناطق آزاد کشور مشغول به کار هستند و نسبت واردات و صادرات در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم اکنون نسبت خوبی است و صادرات مجموع هفت منطقه آزاد و مناطق ویژه اقتصادی بین 18 تا 19 میلیارد دلار است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو