با حضور وزیر اقتصاد و دارایی

کارخانه 60 هزار تنی فروکروم رفسنجان افتتاح شد

کارخانه 60 هزار تنی فروکروم رفسنجان عصر روز پنجشنبه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در شمال غرب استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش فرینا، مدیرعامل شرکت تاپ اکو خاورمیانه مجری طرح گفت: مقدمات ساخت کارخانه فروکروم رفسنجان با مشارکت سرمایه‌گذار چینی طرح از سال 93 آغاز شده است و فاز اول طرح با ظرفیت 60 هزار تن آلیاژ فروکروم به بهره‌برداری رسید.

محمد حسن رنجبرزاده افزود: با افتتاح این کارخانه ضمن‌اشتغالزایی برای 150 نفر و جایگزین کردن صنعت به جای محصول پسته در این منطقه از مصرف بی‌رویه آب جلوگیری می‌شود.

رنجبرزاده گفت: این طرح در زمینی به مساحت 280 هزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر 420 میلیارد تومان انجام شده است.

وی افزود: همچنین کلنگ زنی 2 کارخانه کروفروم کم کربن و پرکربن به میزان 60 میلیون دلار روز پنجشنبه انجام شد که تا 2 سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

سرمایه‌گذار چینی طرح نیز گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در دو سال آینده بیشتر از 200 هزار تن فروکروم در رفسنجان تولید داشته باشیم.

کارخانه فروکروم رفسنجان با عیار بیش از 60 درصد در خاورمیانه بزرگترین کارخانه به لحاظ درصد کربن بالا و در جهان بیستمین کارخانه است.

مدیر تولید شرکت نفت و گاز مرآت آریا گفت: این پالایشگاه یک واحد تولیدی از معیانات گازی است که فاز اول آن با ظرفیت تولید پنج هزار بشکه با هزینه 50 میلیارد تومان و‌اشتغالزایی 300 نفر تا 14 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

اسدالله انصاری افزود: 90 درصد ماشین آلات این کارخانه از داخل تامین شده است و محصولات آن به صورت 100 درصد به خارج صادر می‌شود.

انصاری با بیان اینکه این طرح در 2 فاز و در 12 هکتار اجرا می‌شود گفت: با توجه به کمبود آب در منطقه با نصب تجهیزات پیشرفته مصرف آب به حداقل می‌رسد.
 

گفتنی است؛ یک هزار و 300 میلیارد تومان پروژه عصر روز پنجشنبه (30 فروردین ماه) با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان کلنگ‌زنی و بهره‌برداری شد.

در مراسمی طرح ساخت پالایشگاه شرکت توسعه نفت و گاز مرآت آریا توسط وزیر اقتصاد و دارایی کلنگ‌زنی شد.

همچنین عصر روز پنجشنبه عملیات کلنگ زنی کارخانه تولید تجهیزات پزشکی با اعتبار 20 میلیون یورو و با مشارکت سرمایه‌گذاری از کشور آلمان انجام شد. پروژه خطوط انتقال و پست برق 230.33 کیلوولت فروکروم رفسنجان، شهرک سرمایه‌گذاری چین، و مرکز دیتا سنتر با سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از دیگر طرحهایی بود که کلنگ‌زنی شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو