صرفه جویی یک میلیون دلاری در مرکز تعمیرات دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام(ره)

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: مجتمع تعمیرات دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با ارائه خدمات تعمیرات اساسی زیرآبی به مجموع 14 فروند شناور در سال96، یک میلیون دلار صرفه جویی ارزی شد.

به گزارش فرینا، محمدعلی علایی با اشاره به اتمام مراحل نهایی بازسازی سازه داک سرسره در این مجتمع بزرگ بندری پس از حدود 50 سال از زمان ساخت آن و نوسازی بخش های مختلف آن با بهره گیری از توان متخصصان، کارشناسان و تأمین کنندگان داخلی کشور، افزود: با توسعه زیرساخت ها و ظرفیت های این مجتمع تعمیراتی، از اعزام شناورها به سایر داک یاردهای موجود در استان های همجوار و به تبع آن تعطیلی مجتمع که آسیب های اجتماعی زیادی در پی دارد جلوگیری می شود.

علایی گفت: تعویض و نوسازی سازه اصلی داک سرسره در زیربستر دریا نه تنها تأثیر بسزایی در اشتغال زایی و ثبات شغلی مردم منطقه داشته، بلکه موجب صرفه جویی ارزی به واسطه جلوگیری از اعزام شناورها به داک یاردهای خارجی در منطقه و ممانعت از خروج حدود یک میلیون دلار از کشور شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه 100 نفر در این داک تعمیراتی به طور مستقیم مشغول فعالیت هستند تصریح کرد: حدود 1500 نفر که در برگیرنده جمع کثیری از خانوارهای بومی شهرستان است به طورغیرمستقیم نیز به فرصت اشتغال دست پیدا کرده اند.

شایان ذکر است، داک یارد تعمیرات شناور ها در مجتمع بندری امام خمینی(ره) طی سال های اخیر در راستای تحقق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه و بازار کار داخلی موفق شدند علاوه بر ارائه خدمات دریایی به شناورهای ملکی سازمان بنادر و دریانوردی، خدمات قابل توجهی نیز به شناورهای وزارت نفت و بخش خصوصی ارائه کند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو