هزینه کرد 120 میلیارد تومانی در فولاد مکران چابهار

ساخت مجتمع فولاد مکران در محدوده منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان از سال 94 آغاز و تاکنون برای 20 درصد پیشرفت فیزیکی آن 120 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا منطقه آزاد چابهار با توجه به معافیت های مالیاتی20 ساله و عوارض گمرکی مکانی مناسب برای استقرار صنایع مختلف نظیر فولاد و پتروشیمی است.
برای توسعه و آباد سازی سواحل مکران رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و مسئولان توجه ویژه ای دارند.
استقرار صنایع بزرگ در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان یکی از راههای حل مشکلات بیکاری است و علاوه بر افزایش صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد موجب توسعه و آبادانی این منطقه محروم می شود.
هم اینک برای ساخت مجتمع فولاد مکران در پیکره صنعتی منطقه آزاد چابهار 300 هکتار و برای ساخت شهرک پتروشیمی هزار و200 هکتار زمین اختصاص پیدا کرده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: چابهار با توجه به موقعیت راهبردی از کانون های مهم توسعه سیستان و بلوچستان است.
عبدالرحیم کردی افزود: صنایعی نظیر پتروشیمی، فولاد و خودروسازی توانایی ایجاد اشتغالزایی فراوانی در سیستان و بلوچستان دارند.
وی بیان کرد: فاز نخست مجتمع فولاد مکران با ظرفیت یک میلیون و 600 هزار تن آهن اسفنجی حدود 18تا 25 ماه آینده به‌ بهره‌ برداری می ‌رسد.
وی گفت: به طور مثال مجتمع فولاد مکران در محدوده منطقه آزاد چابهار بیش از 2 هزار شغل غیر مستقیم و 400 شغل مستقیم ایجاد می کند.
وی ادامه داد: برای تکمیل مجتمع فولاد مکران 135 میلیون یورو هزینه می شود و هم اینک برای حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی آن 120 میلیارد تومان هزینه شده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: 112 میلیون یورو خط اعتباری از صندوق توسعه ملی برای ساخت مجتمع فولاد مکران در قالب وام تایید شده است.
کردی اجرای پنج هزار مترمکعب فونداسیون، کوره پنج هزار تنی و ریفورمر(تامین کننده خوراک گازی کوره) با وزن هزار و 500 تن را از جمله اقدامات انجام شده در این بخش عنوان کرد.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو