بررسی مسائل فرهنگی اروند با حضور وزیر ارشاد

جلسه بررسی مسائل و مشکلات هنرمندان و حوزه فرهنگ و هنرمنطقه آزاد اروند (خرمشهر و آبادان) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل منطقه آزاد اروند برگزار شد.

به گزارش فرینا، سیدعباس صالحی در این جلسه گفت: خرمشهر و آبادان شهرهایی هستند که در ذهن مردم کشور به عنوان نماد مقاومت ایران نقش بسته است.
وی با تاکید بر توجه به هنرمندان این منطقه ادامه داد: معاونت­ها و بخش­های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با نگاه راهبردی به بررسی مسائل و مشکلات اصحاب فرهنگ و هنر خرمشهر و آبادان بپردازند.
صالحی در عین حال تصریح کرد: معاونت­های تخصصی وزارتخانه با در نظر گرفتن وظایف و اختیارات حوزه خود در سفرهای اختصاصی به این شهرها، ظرفیت­های فرهنگی و هنری را شناسایی و بر این اساس اقدامات لازم در راستای رفع مشکلات فرهنگی و هنری و برنامه­ریزی­های فرهنگی منطقه آزاد اروند را انجام دهند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: معاونت­های تخصصی وزارتخانه متناسب با وظایف محوله به خرمشهر و آبادان سفر کرده و از نزدیک مزیت­ها، ظرفیت­ها و مسائل فرهنگی و هنری این مناطق را بررسی و راهکارهای لازم را ارائه دهند.
بنابراین گزارش، این جلسه در راستای سفر اسفند سال گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منطقه آزاد اروند و قول مساعد وی به اصحاب فرهنگ و هنر این منطقه برای حل مسائل و مشکلات آن­ها برگزار شد.
در این جلسه زمانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد اروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند و معاونان فرهنگی، هنری، توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی، مدیرعامل صندوق هنر، مدیرکل امور استان­های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد سلامی حضور داشتند.
در این نشست مقرر شد بر اساس برنامه­های معاونت­های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و منطقه آزاد اروند تفاهم­نامه همکاری­های فرهنگی و هنری منعقد شود.
همچنین منطقه آزاد اروند متعهد به ایجاد زیر ساخت­های لازم برای تکمیل فضاهای فرهنگی و هنری مانند سالن­های نمایش، سینما و ... شد.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو