سه شنبه 31 ارديبهشت 1398

مسیر جدید پیاده روی اربعین در شلمچه ساخته می شود

به منظور دسترسی سریع تر زائران اربعین حسینی به صورت پیاده به گیت های خروجی، مسیر جدید پیاده اربعین در شلمچه به زودی کلنگ زنی می شود.

به گزارش فرینا به نقل از مهر، هفت پروژه عمرانی در منطقه آزاد اروند به منظور ارتقای زیرساخت های این منطقه که شامل دو شهر آبادان و خرمشهر می شود، کلنگ زنی و افتتاح می‌شوند.
بر همین اساس، پروژه‌های پارک خطی، بهسازی و ساماندهی معابر منطقه۹۰ هکتاری، بهسازی و ساماندهی معابر کوی طالقانی و اسکیپ خرمشهر، ساحل سازی اروند صغیر و مسیر جدید پیاده‌روی اربعین حسینی در شلمچه کلنگ زنی می‌شوند.
همچنین طرح‌های بهسازی و تکمیل ساختمان تشریفات فرودگاه آیت‌الله جمی (CIP) و سایت بارانداز ۱۳ هکتاری شلمچه نیز به بهره‌برداری می‌رسند.
با توجه به رونق گردشگری در سال‌های اخیر در شهرهای خرمشهر و آبادان و ورود تعداد بیشتری از مسافران در ایام مختلف، پروژه ایجاد سالن تشریفات فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان کلید خورد.
در نهایت و پس از طی مراحل تأمین تجهیزات و ساخت، این سالن آماده بهره‌برداری شد و طی روزهای آینده افتتاح می‌شود. سایت بارانداز شلمچه در منطقه آزاد اروند نیز یکی از درگاه‌های مهم صادراتی کشور است که سالانه حجم زیادی صادرات از این منطقه انجام می‌شود.
افتتاح بارانداز ۱۳ هکتاری شلمچه به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های صادراتی این منطقه سبب افزایش توان صادراتی منطقه آزاد اروند و کشور می‌شود.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو