رویکرد گمرگ ایران کمک به رونق تولید و تجارت است

رییس کل گمرک ایران با بیان اینکه رویکرد گمرگ کمک به رونق تولید و تجارت است، گفت: واحدهای تولیدی می توانند حقوق ورودی گمرک را با تاخیر پرداخت کنند.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، فرود عسگری در آئین تکریم و معارفه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی امکان ترخیص مواد اولیه ورودی به کشور به صورت نسیه را از دیگر سیاست های حمایتی گمرک عنوان کرد و گفت: در این شرایط تولید کننده می تواند 50 تا 60 درصد مواد اولیه مورد نیاز واحد تولیدی خود را ترخیص و پس از تولید و سود دهی نسبت به ترخیص بقیه مواد اولیه اقدام کنند.
وی همچنین با اشاره به اینکه ورود موقت مواد اولیه با حداقل تشریفات و بدون ثبت سفارش کمک بزرگی به واحدهای تولیدی است، افزود: برای واحدهای تولیدی که با کمبود نقدینگی مواجهند این امکان فراهم شده که حقوق ورودی خود را سریع مسترد کنند.
عسگری همچنین گفت: تجار از شرایط اضطرار می توانند نسبت به ترخیص کالای خود اقدام کرده و در مدت یک هفته اسناد لازم را به گمرک ارائه دهند.
وی با اشاره به ظرفیت های تجاری و صنعتی استان آذربایجان شرقی همچون وجود منطقه آزاد ارس، سه اداره کل گمرک تبریز، جلفا و سهلان، اظهار داشت: با اجرای سامانه الکترونیکی امور گمرکی با 27 سازمان از طریق پنجره واحد گمرکی ارتباط برقرار شده است.
رییس کل گمرک ایران با اشاره به رشد 22 درصدی صادرات غیرنفتی کشور در 2 ماهه ابتدایی سال جاری، گفت: در این مدت 7 میلیارد و 740 میلیون دلار کالای غیرنفتی از طریق مبادی گمرکی کشور صادر شده است.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو