صدور مجوزهای زیست محیطی برای 250 واحد تولیدی در منطقه آزاد چابهار

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: 250 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در این منطقه براساس بررسی و پایش‌های صورت گرفته در 10 ماه گذشته مجوز زیست محیطی دریافت کردند .


به گزارش فرینا، علی مصطفی زاده افزود: مدیریت محیط زیستمنطقه آزاد چابهار از زمان تاسیس در تیرماه سال گذشته تاکنون مسئولیت پایش‌های دوره‌ایو کنترل آلایندگی آب، خاک، هوا و صوت را بر عهده داشته است .

مصطفی زاده گفت: راه اندازی مدیریت محیط زیست در منطقه آزاد چابهار یکی از ضرورت‌ها بودکه با همت مدیرعامل این سازمان راه اندازی شد که نقش مهمی در کنترل مسائل زیست محیطیواحد‌های مختلف تولیدی، خدماتی و صنعتی داشته است .

وی افزود: مدیریت محیط زیست منطقه آزاد چابهار همکاری و تعامل خوبی با اداره حفاظت محیط زیست چابهار دارد و در احیا و رسیدگی به 6 طرح زیست محیطی در حال همکاری هستند .

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: برای نخستین بار تیم سبز این منطقه با حضور60 فعال محیط زیست راه اندازی شده است .

مصطفی زاده پاکسازی و جمع آوری زباله‌های ساحل تیس، توزیع 2 هزار و 500 جلد کتابدر پنج عنوان و اجرای 12 مناسبت مختلف را از جمله فعالیت محیط زیست منطقه آزاد چابهاردر طول ماه‌های اخیر عنوان کرد .

وی بررسی آلایندگی پتروشیمی را از دیگر فعالیت‌ها عنوان کرد و افزود: برای کاهشاثرات زیست محیطی از 18 واحد تنها به هفت واحد پتروشیمی اجازه فعالیت داده شده است .

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: برداشت آب توسط پتروشیمی از خلیج چابهار ممنوع و قرار است در نزدیکی دره لیپار در مسیر ساحلی چابهار ـ بریس و متصل به آب‌های اقیانوسی آب برداشت و دوباره پس آب به آنجا منتقل شود .

مصطفی زاده گفت: استفاده از تکنولوژی روز در پتروشیمی جای هیچ نگرانی را برای مردم محلی باقی نگذاشته است.

برچسب ها : چابهار
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو