زنجیره تامین رقابت پذیر، راهکاری برای توسعه اقتصادی منطقه آزاد ماکو است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در بازدید از شرکت انبارهای عمومی در محوطه گمرک بازرگان، تقویت زنجیره های تامین رقابت پذیر را راهکاری برای توسعه اقتصادی منطقه آزاد ماکو دانست.

به گزارش فرینا، غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، تولید و معدن به تکمیل این زنجیره نیاز بیشتری داریم، ابراز داشت: انبارهای چند منظوره، مراکز بسته بندی، سردخانه ها، حمل و نقل، کارخانه ها و بازار نهایی از جمله بخش های آن هستند.
وی افزود: در سال‌های گذشته در جلب و جذب سرمایه گذاری خارجی به معنای صحیح آن در منطقه، همچنین تولید پلت فرم‌های جدید و تحقیق و توسعه به خوبی عمل نکرده ایم.
سلیمانی تصریح کرد: باید تلاش کنیم تحقیق و توسعه مشترک با ترکیه و کشورهای همسایه را توسعه داده و همچنین شهرک صنعتی و تولید مشترک با کشورهای اروپایی را  راه اندازی کنیم که البته این مهم در دستور کار اندیشکده توسعه ای منطقه آزاد ماکو قرار دارد.
وی هم‌افزایی، هماهنگی و یکپارچگی را سه اصل مهم در حوزه فعالیت انبارهای عمومی برشمرد و افزود: ایجاد دهکده لجستیک در منطقه آزاد ماکو از بحث های اساسی و از اولویت های اصلی است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، هماهنگی و تعامل وزارت خانه ‌های صنعت، اقتصاد و راه و شهرسازی، برای پیش برد اهداف لجستیکی تعیین شده در منطقه آزاد ماکو را خواستار شد.

برچسب ها : منطقه آزاد ماکو
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو