پنج‌شنبه 5 ارديبهشت 1398

ضرورت صیانت شهروندان از فضاهای سبز منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در بازدید از پارک امام خمینی (ره) ماکو با اشاره به آغاز فصل گرما و میزبانی پارک ها و فضاهای سبز شهری برای اوقات فراغت شهروندان، خواستار توجه و نگهداری اصولی شهروندان از این فضاها شد.

به گزارش فرینا، غلامرضا سلیمانی در این بازدید با اشاره به اینکه برنامه های توسعه شهری با وجود شهروندان بی تفاوت نتیجه بخش نیست افزود: پیمانکار نگهداری پارک امام ماکو به تعهدات خود در قبال حفاظت از این پارم به درستی عمل ننموده لذا بمنظور طرح دعوی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.
وی ابراز امیدواری کرد : تا دو روز آینده نسبت به تامین آب حوضچه های این پارک اقدام شود و برنامه ریزی اصولی برای انتقال آب دائمی انجام می شود.
سلیمانی با اشاره به نقش شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز گفت: حذف مشارکت مردمی در صیانت از پارک ها و فضای سبز همانند حذف موتور محرکه مدیریت شهری است.
وی افزود: یکی از مسائل عمده فضای سبز که در شرایط اقلیمی موجود نیاز به صرف هزینه و مراقبت مستمر دارد، مسئله نگهداری و توسعه فضای سبز است .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: شهروندان باید با همیاری، فضای سبز موجود اعم از درختان، چمن کاری، گلکاری، آبنما و سایر وسایل رفاهی را تا سرحد امکان پیوسته سرحال، شاداب و به صورت طبیعی و زنده نگه دارند .
وی تاکید کرد: اگرچه بیشتر شهروندان از مزایا و تاثیرات غیر مستقیم فضاهای سبز بر زندگی خود آگاه نیستند اما این تاثیر توسط پژوهش های گوناگونی به اثبات رسیده است.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو