پایان عملیات اعزام زائران حج 97 از فرودگاه امام (ره) با انجام 91 سورتی پرواز

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از اعزام 23 هزار و 249 زائر حج تمتع امسال از فرودگاه امام (ره) به سرزمین وحی خبر داد.

به گزارش فرینا، علی رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرينا، از انجام 91 سورتی پرواز از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) به شهرهای جده و مدینه برای اعزام زائران حج تمتع امسال خبر داد و گفت: عملیات اعزام زائران به سرزمین وحی از بیست و سوم تیرماه تا بیست و چهارم مردادماه به طول انجامید و طی آن 23 هزار و 249 زائر از فرودگاه امام(ره) به سرزمین وحی مشرف شدند.

رستمی افزود: از 91 سورتی پرواز، 64 پرواز مسافری توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  "هما" و 27 پرواز توسط شرکت هواپیمایی سعودی انجام پذیرفت.

وی با اشاره به کاهش زمان تأخیر پروازهای حج تمتع 97 گفت: میانگین تأخیر هر پرواز به طور متوسط ۳۰ دقیقه برآورد شده که نسبت به سال گذشته سیر نزولی داشته و این میزان نیز به علت نقص فنی هواپیما و موارد دیگر بوده و عوامل فرودگاهی در تأخیرها نقشی نداشته‌اند.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با بیان اینکه پروازهای بازگشت حجاج از پنجم شهریور آغاز می‌شود و تا بیست و ششم این ماه ادامه خواهد داشت، افزود: مدیران و کارکنان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از هم‌اکنون در حال آماده‌سازی سالن بازگشت جهت استقبال مناسب و شایسته از حجاج هستند و آمار و اطلاعات این پروازها به طور مستمر و مرتب و از طریق دفتر ارتباطات ، اطلاع رسانی و اموربین الملل این شرکت به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو